Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kaliscy kadeci szkolili się z zachodniopomorskimi terytorialsami

  • Napisane przez  ZS KP
Kaliscy kadeci szkolili się z zachodniopomorskimi terytorialsami

Majowy, słoneczny dzień sprzyjał nauce działań i przetrwania na polu walki. Tak też było 20 maja 2024 roku, kiedy kadeci z klasy 1b, 2b i 3b Oddziałów Przygotowania Wojskowego Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim ćwiczyli z żołnierzami 141 Batalionu Lekkiej Piechoty z Choszczna, wchodzącego w skład 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze – instruktorzy pod dowództwem por. Pawła Kondeli w składzie: st. kpr. Zuzanna Rymer, kpr. Dominik Lenk, st. szer. spec. Agnieszka Krysińska i st. szer. Barbara Paś w profesjonalny sposób zrealizowali szkolenie wojskowe dedykowane kadetom klas wojskowych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wymienione wyżej instruktorki, żołnierze – kobiety, to niedawne absolwentki Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim z klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego.

Kaliscy kadeci szkolili się z zachodniopomorskimi terytorialsami

Kadeci zostali zapoznani ze sposobami rozpalania ognia bez użycia zapałek, zapalniczek i zapalarek. Pracowali na krzesiwie. Mogli też poznać sposoby orientacji w terenie (azymut, paro kroki, kompas itp.), by płynnie przejść do realizacji zajęć z taktyki. Ćwiczyli sygnały dowodzenia i szyki marszowe sekcji lekkiej piechoty, bezpieczeństwo, szybkość i dowodzenie w reakcji na kontakt z przeciwnikiem.

Opiekunem kadetów z ramienia szkoły był ppor. rez. Sylwester Burdyński.

Kaliscy kadeci szkolili się z zachodniopomorskimi terytorialsami

Dziękujemy Dowódcy 14ZBOT, Dowódcy 141 BLP oraz instruktorom za możliwość realizacji profesjonalnego szkolenia, dzięki któremu kaliscy kadeci nabyli wielu praktycznych umiejętności przydatnych nie tylko na polu walki. Liczymy na dalszą owocną współpracę.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej