Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

II Międzynarodowy Przegląd Sztuki „Od gór po morze” - Fotorelacja

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

To chyba był największy do tej pory na Pojezierzu Drawskim wernisaż sztuki jaki zorganizowano. W Pałacu Siemczynie odbył się II Międzynarodowy Przegląd Sztuki „Od gór po morze”. W wernisażu udział wzięło kilkaset osób a na wystawie zaprezentowano dzieła 124 artystów.

Odwiedzający pałac w Siemczynie mogą zobaczyć 300 dzieł sztuk artystów z Polski, Niemiec, Francji, Grecji, Irlandii, Macedonii i Ukrainy. Są też prace naszych wspaniałych artystów jak np. rzeźbiarzu Edwarda i Pawła Szatkowskich z Czaplinka czy Natalii Szynal z Ostrowic.

Wystawa znajduje się w trzynastu komnatach pałacu. Ściany, podłogi oraz klimat wnętrz dodają specyficznego ducha wystawie. Dzięki temu całość komponuje się i wciąga widza w niezwykłą przygodę. Wybierając się do Siemczyna zobaczymy różnorodne formy artystyczne: malarstwo, grafika, rysunek, fotografia, rzeźba, ceramika, szkło oraz tkanina artystyczna.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Stacja Kultura oraz prezes stowarzyszenia Gina Malinowski, zaś kuratorka Jolanta Gramczyńska. Całe wydarzenie było możliwe dzięki gospodarzowi tego miejsca czyli Henrykowskiemu Stowarzyszeniu w Siemczynie.

Wystawa „Od gór po morze” ma potrwać do 22 czerwca 2024 roku.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej