Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W roku polskich olimpijczyków wielkie święto zawita do Łobza

  • Napisane przez  Mat. pras.
W roku polskich olimpijczyków wielkie święto zawita do Łobza

Łobez będzie gospodarzem tegorocznych Wojewódzkich Uroczystości Dni Olimpijczyka. W organizację przedsięwzięcia przygotowanego przez Zachodniopomorską Radę Olimpijską, starostwo powiatowe oraz pięć gmin ziemi łobeskiej, włączył się Urząd Marszałkowski. Główna część uroczystości odbędzie się w piątek, 24 maja 2024 roku w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Orzeszkowej. W wydarzeniu objętym patronatem honorowym marszałka Olgierda Geblewicza, uczestniczyć będzie członek Zarządu Województwa Bogdan Jaroszewicz.

Rok 2024 ustanowiony został rokiem polskich olimpijczyków. Program dwudniowych łobeskich uroczystości jest zatem bardzo bogaty. Główne wydarzenia zaplanowano na piątek, 24 maja na godzinę 11. Rozpocznie je defilada, która wprowadzi uczestników wydarzenia. Po oficjalnych przemówieniach zaproszonych gości oraz prezentacji olimpijczyków i paralimpijczyków, odbędzie się ceremoniał olimpijski. Następnie wręczone zostaną Medale PKOL, Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego oraz Kółka Olimpijskie. Nie zabraknie również występów artystycznych, w tym Młodzieżowej Orkiestry Dętej. W czwartek, 23 maja, w godzinach 11-14 olimpijczycy wezmą udział w spotkaniach z młodzieżą w trakcie zmagań sportowych w poszczególnych gminach powiatu łobeskiego, a wieczorem – o godzinie 18 – uczestniczyć będą w dedykowanym im specjalnym koncercie oraz wręczą nagrody w konkursach powiatowych.

  • Wojewódzkie Uroczystości Dni Olimpijczyka – Łobez 2024
  • Piątek, 24 maja 2024 roku, godzina 11
  • Łobez, hala widowiskowo-sportowa, ul. E. Orzeszkowej 7

Wojewódzkie Uroczystości Dni Olimpijczyka to zarówno świadectwo dbałości o szczytne olimpijskie idee, ale także znakomita okazja do wielu międzypokoleniowych spotkań i inicjatyw o tematyce igrzysk – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – To już tradycja, że regionalne olimpijskie święto co roku odbywa się w innym zakątku Pomorza Zachodniego. W 2024 roku, ogłoszonym przez polski sejm Rokiem Polskich Olimpijczyków, honory gospodarza uroczystości pełnić będzie Łobez. To znane miejsce na sportowej mapie województwa zachodniopomorskiego. W mieście odbywa się wiele wydarzeń sportowych, jak i nie brakuje dobrej klasy obiektów. Z Łobza pochodzą lub związani są z nim również sportowcy i trenerzy, którzy godnie reprezentowali nasz kraj i województwo na największych światowych imprezach – dodaje.

Zachodniopomorskie Wojewódzkie Uroczystości Dni Olimpijczyka to cykliczne wydarzenie, które odbywa się co roku. Za ich organizację odpowiada Zachodniopomorska Rada Olimpijska, która zrzesza w swoich szeregach 187 olimpijczyków, 48 paralimpijczyków, 12 klubów olimpijczyka i 20 szkół imienia olimpijczyków. Od ponad dekady władze samorządu województwa wspierają finansowo propagowanie idei olimpijskiej wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. W 2024 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel blisko 60 tys. zł.

W roku polskich olimpijczyków wielkie święto zawita do Łobza

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej