Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Fascynujący koncert w Kawiarni Kinowej Muzycznie: Na scenie wystąpił Queen Anne's Revenge

  • Napisane przez  AC
Adam Cygan Adam Cygan

To był kolejny niesamowity występ przy pełnej kawiarni w ramach projektu Kawiarni Kinowej Muzycznie drawskiego ośrodka kultury.  Tym razem zaproszenie przyjęli artyści z Q.A.R. czyli Queen Anne's Revenge (pol. Zemsta Królowej Anny)

Q.A.R. wykonuje muzykę folkową i celtycką. Powstali w 2022 roku w Szczecinie i składają się z czterech osób. Ich ideą jest wykonanie klasycznych angielskich szant w ich najbardziej zbliżonej do oryginału formie, z charakterystycznym dla zespołów folk rockowych „kick n' bite” takimi jak „The Rumjacks” czy „Dropkick Murphys”.

Niesamowite melodie i żywiołowe rytmy, a przy tym anegdoty morskiego życia dawnych żeglarzy całkowicie wciągnęły publiczność.

To już trzeci koncert w ramach pomysłu stworzonego przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim.

Wcześniej na małej scenie pojawił się muzyczny projekt z kręgu poezji śpiewanej, zwanej Krainą Łagodności, tworzony przez Jerzego Hołownię i Joannę Ulowską oraz Oraz Kuba i Kuba w akustycznm live session. To projekt tworzony przez Jakuba Mieczaja oraz Jakuba Frankowskiego

Tym razem na scenie Queen Anne's Revenge stworzył  niesamowity klimat. W osiągnięciu tego efektu pomagał im talent językowy frontmana Oyster Dave’a oraz zamiłowanie do akcentów i dialektów.

To były tętniące życiem irlandzkie, szkockie i angielskie melodie, które można było usłyszeć na pokładach wielkich żaglowców po godzinach pracy, grane przez zespoły foo-foo.

Do tego artyści używają żywego instrumentarium charakterystycznego dla kultury wyspy: Fiddle, melodeon, bodhran, mandolina i irlandzkie buzuki. Były również niesamowite skrzycpe, kóre żyły w rękach Анна Чигрина

Zobacz i posłuchaj poprzednie edycje:

Zdjęcia z koncertu QAR

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej