Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

O przemocy i uzależnieniach. W Czaplinku zorganizowano specjalny happening. Gośćmi specjalnymi byli uczestniczka 9 edycji The Voice of Poland i ceniony szef kuchni

  • Napisane przez  DSI za M. Siluk, Ż. Bikowska
O przemocy i uzależnieniach. W Czaplinku zorganizowano specjalny happening. Gośćmi specjalnymi byli uczestniczka 9 edycji The Voice of Poland i ceniony szef kuchni

W Czaplinku miał miejsce happening przeciwko przemocy pod hasłem „Nie – uzależnieni”. Jest to cykliczne wydarzenie, którego organizatorami są Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku i Stowarzyszenie „EDULICA” działające przy MOW.

Happening miał na celu zapoznanie młodzieży ze zjawiskiem uzależnienia, jego konsekwencjami oraz omówienie sposobów radzenia sobie z uzależnieniem. Gościem specjalnym była Daria Adamczewska, uczestniczka 9 edycji The Voice of Poland, laureatka wielu konkursów i festiwali oraz Patryk Galewski, ceniony szef kuchni, niegdyś człowiek
z trudną przeszłością i przyjaciel księdza Jana Kaczkowskiego. Jego życiowa historia została przedstawiona w filmie „Johnny”. Oprócz wystąpienia podczas happeningu, p. Galewski przeprowadził warsztaty kulinarne z dziewczętami w MOW pod nazwą „PaKa - Inne garowanie”. Udział w wydarzeniu wzięli uczniowie i wychowankowie: SP w Czaplinku, MOW w Rzepczynie, MOW w  Jastrowiu, MOW w Kaliszu i  MOW w Trzcińcu, ZS w Czaplinku, którzy zaprezentowali swoje talenty. Tradycyjnie, podczas happeningu, nie zabrakło stoiska profilaktycznego i gastronomicznego, które przygotowane zostało przez wychowanki i pracowników MOW w Czaplinku.

W wydarzeniu udział wzięli: Burmistrzyni Czaplinka, Katarzyna Szlońska-Getka, członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Zbigniew Dudor, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czaplinku, Marcin Czerniawski.

Wszystkich gości powitał dyrektor MOW w Czaplinku, pan Sebastian Matułojć. Podziękował za tak liczne przybycie i odpowiedź na zaproszenie do współpracy przez ośrodki wychowawcze i szkoły. Imprezę honorowym patronatem objęli Starosta Drawski oraz Burmistrz Czaplinka.

Taka forma happeningu nie byłaby możliwa gdyby nie wspaniałe grono sponsorówi darczyńców, którzy z chęcią wsparli inicjatywę.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej