Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Niezwykle uroczyste obchody Dnia Strażaka. Fotorelacja z wydarzenia i z powołania Komendanta KP PSP w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

4 maja, w dniu wspomnienia w kościele katolickim Świętego Floriana, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. W powiecie drawskim oficjalne obchody tego święta zaplanowano na sobotę, 11 maja.

W tym roku powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się Kaliszu Pomorskim. Były one wyjątkowe. Powodem to było powołanie mł. bryg. Andrzeja Podolaka na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Andrzej Podolak od 11stycznia pełnił czasowo obowiązki komendanta po odejściu na emeryturę st. bryg. mgr inż. Pawła Dymeckiego. Wcześniej Andrzej Podolak był zastępcą komendanta Dymeckiego. Andrzej Podolak przyjął podziękowania od przedstawicieli władz samorządowych, służb oraz braci strażackiej. W tym podniosłym dniu towarzyszyła mu rodzina.

W Kaliszu pomorskim zbiórkę zaplanowano na godzinę 10. na placu przy ratuszu miejskim.

Oprócz mianowana nowego komendanta wręczono odznaczenia, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody.

W trakcie uroczystości przekazano trzy pojazdy dla jednostek OSP. Będą one służyć w ternie. Zaraz po zakończeniu oficjalnej części rozpoczął się piknij strażacki.

Dzień Strażaka w Polsce obchodzony jest od 2003 roku jako święto zawodowe. Na całym świecie Dzień Strażaka obchodzi się 4 maja. Inicjatorem święta jest australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne, który chciał w ten sposób upamiętnić śmierć 5 australijskich strażaków, którzy zmarli w 1998 roku w czasie pełnienia służby.

Dzień Strażaka jest hołdem dla poległych strażaków oraz wyrazem szacunku dla pracy strażaków, którzy narażają swoje zdrowie i życie ratując nas i nasze mienie.

Fotorelacja

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej