Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kawiarnia Kinowa Muzycznie: Na scenie zobaczymy Queen Anne's Revenge

  • Napisane przez  DSI
Kawiarnia Kinowa Muzycznie: Na scenie zobaczymy Queen Anne's Revenge

Q.A.R. wykonuje muzykę folkową i celtycką. Powstali w 2022 roku w Szczecinie i składają się z czterech osób. Ich ideą jest wykonanie klasycznych angielskich szant w ich najbardziej zbliżonej do oryginału formie, z charakterystycznym dla zespołów folk rockowych „kick n' bite” takimi jak „The Rumjacks” czy „Dropkick Murphys”. W piątek, 10 maja wystąpią na scenie nowego projektu „Kawiarnia Kinowa Muzycznie”.

To już trzeci koncert w ramach pomysłu stworzonego przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim.

Wcześniej na małej scenie pojawił się muzyczny projekt z kręgu poezji śpiewanej, zwanej Krainą Łagodności, tworzony przez Jerzego Hołownię i Joannę Ulowską. Fantastycznie rozpoczęli nowy projekt o

Oraz Kuba i Kuba w akustycznm live session. Projekt tworzony przez Jakuba Mieczaja oraz Jakuba Frankowskiego działają z początku w duecie akustycznym; z ogromnego poczucia pokazania światu swojej twórczości.

Queen Anne's Revenge tworzą niesamowity klimat. W osiągnięciu tego efektu pomaga im talent językowy frontmana Oyster Dave’a oraz zamiłowanie do akcentów i dialektów. Wykonują tętniące życiem irlandzkie, szkockie i angielskie melodie, które można było usłyszeć na pokładach wielkich żaglowców po godzinach pracy, grane przez zespoły foo-foo. Używają żywego instrumentarium charakterystycznego dla kultury wyspy: Fiddle, melodeon, bodhran, mandolina i irlandzkie buzuki. Już w pierwszym roku istnienia zespołu z sukcesem zagrali wiele koncertów, w tym na najważniejszych festiwalach muzyki morskiej. Spotkali się z żywym i entuzjastycznym przyjęciem koncertów.

Zobacz i posłuchaj poprzednie edycje:

Bilety:https://bilety.kulturadrawsko.pl/MSI/mvc/pl/details/495?sort=Flow&date=2024-05&dateStart=0

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej