Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Trwają wybory samorządowe. Lokale wyborcze otwarte do godz. 21. Ile kart dostaniemy

  • Napisane przez  DSI
Trwają wybory samorządowe. Lokale wyborcze otwarte do godz. 21. Ile kart dostaniemy

Punktualnie o godz. 7:00 zostały otwarte lokale wyborcze. Do godz. 21:00 trwają wybory samorządowe w naszym powiecie, w których mieszkańcy zdecydują w poszczególnych gminach, kto zostanie burmistrzem Czaplinka, Drawska Pomorskiego, Kalisza Pomorskiego, Złocieńca, a w Wierzchowie Wójta. To również wybory do rad gmin i rady powiatu. Oddamy także głosy na nowy skład sejmiku wojewódzkiego.

Władze samorządowe, czyli burmistrzów, wójta i radnych, wybieramy na kolejnych 5 lat. Lokale wyborcze są czynne w niedzielę, 7 kwietnia, w godz. 7-21. W tym samym czasie trwa cisza wyborcza.

W wyjątkowych przypadkach Państwowa Komisja Wyborcza może przedłużyć czas głosowania.

7 kwietnia pierwsza tura wyborów

Dzisiaj odbywa się pierwsza tura wyborów. Jeśli w przypadku wyborów na burmistrzów i wójta nie przyniesie rozstrzygnięcia, odbędzie się druga tura - za dwa tygodnie, 21 kwietnia.

Dostaniemy 4 karty do głosowania

Do lokalu wyborczego udajemy się z dowodem tożsamości - musi być to dokument ze zdjęciem, np. dowód osobisty lub paszport.

Członkowie komisji wydadzą nam tam 4 karty do głosowania: na burmistrza/wójta , na radnych gminnych, na radnych do powiatu i na radnych sejmiku..

Żeby nasz głos był ważny, na każdej z tych kart można zaznaczyć tylko jedno nazwisko - należy postawić znak X w kratce przy wybranym kandydacie. Jeśli zaznaczymy więcej niż jednego kandydata, głos będzie nieważny. Szczegółowa instrukcja głosowania znajduje się na dole każdej karty wyborczej, o pomoc można poprosić również w lokalu wyborczym.

Co ciekawe karty kandydaci do rady powiatu nie będzie w 65 miastach na prawach powiatu, tam odpowiednikiem są radni miejscy. W Warszawie będzie jeszcze jedna, dodatkowa karta, na której znajdą się kandydaci do rad dzielnic.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej