Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wymiana władz WFOŚiGW

  • Napisane przez  Mat. pras.
Wymiana władz WFOŚiGW

Waldemar Miśko został nowym prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Zmiany we władzach instytucji rekomendowała Rada Nadzorcza Funduszu. Do wniosku przychylił się Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Zgodnie z zapisami ustawy prawo ochrony środowiska prezesi i wiceprezesi zarządów wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej są powoływani i odwoływani przez zarządy województw na wniosek rad nadzorczych.

13 lutego 2024 roku Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie skierowała do Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego dwie podjęte uchwały w sprawie zmian we władzach Funduszu. Wnioskowała o odwołanie prezesa Marka Subocza oraz wiceprezes Joanny Grab. Jednocześnie na prezesa WFOŚiGW w Szczecinie wskazano Waldemara Miśko. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję zgodnie z wnioskiem.

Waldemar Miśko to doświadczony samorządowiec, osoba, która tematami związanymi z ochroną środowiska zajmuje się od wielu lat. Dla mnie jest gwarancją dobrej współpracy z samorządowcami, ale również z otoczeniem biznesu, które jest niezbędne do osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest zielone Pomorze Zachodnie, lider ekologii w Polsce i Europie – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Waldemar Miśko to burmistrz Karlina od 1993 roku i przewodniczący Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego. Z wykształcenia magister inżynier budownictwa oraz specjalista od gospodarki i finansów. Był także dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej
w Karlinie, członkiem Rady Nadzorczej Regionalnych Wodociągów i Kanalizacji w Białogardzie oraz prezesem Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Aktywnie działa w Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Funkcję prezesa WFOŚiGW w Szczecinie objął od 15 lutego br.

Nowa funkcja jest dla mnie na pewno wyzwaniem zawodowym, ale jestem spokojny, że sobie poradzę. Chciałbym, by zespół WFOŚ był zespołem zgranym i sprawnym, by profesjonalnie procedował wszystkie wpływające do Funduszu wnioski, aby beneficjenci szybko otrzymywali decyzje, a następnie środki finansowe. WFOŚ jest zobligowany do realizacji polityki ekologicznej państwa i województwa. Na początku chcę dogłębnie poznać dotychczasowe sposoby działania, a następnie przedstawię nowe pomysły i inicjatywy, aby Pomorze Zachodnie było coraz bardziej eko mówi prezes Waldemar Miśko.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej