Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

To najgorsza noc w roku. Boją się o życie swoich koni

  • Napisane przez  DSI
Na zdjęciu przerażony kucyk o imieniu Karmel cały spocony o ciągłej próby ucieczki przed hukiem. Archiwum Fot. Stajnia Mielenko Na zdjęciu przerażony kucyk o imieniu Karmel cały spocony o ciągłej próby ucieczki przed hukiem. Archiwum Fot. Stajnia Mielenko

Każdego roku, kiedy nadchodzi ta noc, martwią się czy zwierzętom nie stanie się krzywda. Prowadzący stadninę koni w Mielenku zawsze spędzają ją tak samo. Próbując uspokoić konie, które przerażone są hukiem petard.

Półtonowe zwierzęta nie są tak łatwe do opanowania jak pies, czy kot. Mogą sobie zrobić krzywdę, lub ludziom. W takim przypadku nie może dojść do sytuacji aby koń uciekł, bo może również stanowić zagrożenie dla ludzi, pojazdów i mienia.

Kochani sąsiedzi Stajni w Mielenku, gorąco prosimy , jeśli to tylko możliwe , nie strzelajcie z petard w pobliżu koni i stajni. Jest nam bardzo ciężko uspokoić półtonowe zwierzę, które wpada w panikę w Sylwestrową noc z powodu wystrzałów – prosi Pani Magda ze stajni w Mielenku.

Boją się o życie i zdrowie swoich zwierząt

Mimo środków uspakajających ilość zewnętrznych bodźców jakimi są wystrzały jest tak duża, że środki często nie działają, lub działają niewystarczająco. Na zdjęciu możecie zobaczyć jak wygląda zwierzę po takiej nocy. Jest spocone, zmęczone i przerażone. Zmęczeni są również ich właściciele.

Bardzo martwimy się o zdrowie i życie naszych czterokopytnych podopiecznych. Jest to dla nas i dla naszych koni, najgorszy dzień w roku. Bardzo gorąco o to prosimy i z góry dziękujemy za wyrozumiałość. Życzymy samych sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku 2024 – pisze Stajnia Mielenko

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej