Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Na wiosnę tam zakwitną jabłonie – ciekawe miejsce w Świerczynie

  • Napisane przez  DSI
Na wiosnę tam zakwitną jabłonie – ciekawe miejsce w Świerczynie

„Kiedy znów zakwitną jabłonie” to kolejny projekt ekologiczny zrealizowany w Zespole Szkół w Świerczynie.  W szkole powstał specjalny ogród. To właśnie na niego pozyskano środki.

Pod patronatem Stowarzyszenia „Nasza Świerczyna” pozyskanych zostało 5 tys. zł złotych z Programu Społecznik na utworzenie szkolnego ogrodu.

Jak przekazał Maciej Słomka wykonano już system odzyskiwania wody deszczowej do podlewania roślin, posadzono krzewy owocowe, wykonano część podwyższonych rabat i domków dla owadów. Zbudowano kompostownik i rabaty na zioła.

Włożyliśmy wiele pracy w naszym ogrodzie aby zmienić otoczenie naszej szkoły. Zamontowaliśmy ogrodzenie przy oczku wodnym i posadziliśmy wiele drzewek owocowych, starych odmian jabłoni. Mamy nadzieję, że już wiosną nasze drzewka pięknie zakwitną, a później wydadzą swoje pierwsze owoce.– przekazał Maciej.

Planowane są już kolejne działania w nowym roku szkolnym.  „Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej