MKS Drawa: Orliki na podium w Złocieńcu, trampkarze wygrywają z Wielimem Szczecinek 3:1

• Napisane przez  Marcin Kańczugowski

Trampkarze Drawy na własnym boisku pokonali Wielim Szczecinek 3:1 (sobota 16.05.2015).

Zespół Trampkarzy, pokonał drużynę ze Szczecinka 3:1. Spotkanie przebiegało pod dyktando naszych zawodników, w 15 minucie Mariusz Kwaśny popisał się pięknym strzałem i trafił w poprzeczkę. Również Adrian Zieliński był bliski strzelenia bramki, lecz także trafił w poprzeczkę co uratowało zespół ze Szczecinka od utraty bramki. Pierwszą bramkę dla Drawy zdobył w 34 minucie Adrian Zieliński, drugą Kacper Żarczyński w 40 minucie. Po tych bramkach nastąpiło rozluźnienie w naszym zespole co sprawiło , że straciliśmy bramkę po rzucie rożnym. Pod koniec drugiej połowy zawodnicy gości zaczęli grać bardzo agresywnie i w 66 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Drawy. Pewnie strzelił Mariusz Kwaśny i ustalił wynik na 3:1. Po tej bramce zawodnicy ze Szczecinka bezmyślnie zaczęli faulować i sędzia zmuszony był wysłać dwóch zawodników na kary do końca meczu.

• Zespół wystąpił w składzie:
  • A. Fabich, A. Wawruniak, S. Łukawski, P. Jakubowski, M. Kwaśny, M. Rdzanek, K. Żarczyński, A. Zieliński, P. Ciechanowski, K. Perłak, R. Wisłocki, B. Pawłowski, K. Soroko, W. Janda, A. Gołyński, A. Chudziński
  • Trener Marcin Świdczak

16.05.2015 na Orliku w Złocieńcu odbył się XIII Turniej w ramach Bałtyckiej Ligi Orlików w Powiecie Drawskim, w którym zagrały 4 drużyny, dwie z Drawska Pomorskiego i po jednej z Czaplinka i Złocieńca. Grano systemem każdy z każdym 2 x 12 minut.

Klasyfikacja Końcowa:

• 1.Iras Czaplinek
  • 2.Drawa I Drawsko Pomorskie
  • 3.Drawa II Drawsko Pomorskie
  • 4.Orlik I Złocieniec

Drawa I przegrała ten turniej gorszą różnicą goli. Na pochwałę zasługuje drugi zespół Drawy, który zajął pierwszy raz III Miejsce w Lidze. W klasyfikacji generalnej po XIII Turniejach prowadzi Drawa I z przewagą 38 punktów nad drugą drużyną.

• Skład Drawa I: Michał Szczepański, Krzysztof Gołyński, Wiktor Tadeusiak, Jakub Kiełbowicz, Szymon Skwirowski, Michał Mokrzycki, Alan Kaźmierowicz, Jakub Bartosiewicz, Nikodem Broniszczak, Patryk Andrzejkiewicz
  • Skład Drawa II: Filip Adamczyk, Hubert Adamczyk, Kacper Szczygielski, Adrian Kaniewski, Krzysztof Karpiński, Konrad Dec, Aleksandra Kornacka, Oskar Kaźmierowicz, Aleksander Pluta

Ostatni XIV Turniej Ligi Bałtyckiej Orlików odbędzie się 20 maja 2015 o godz. 16 w Drawsku Pomorskim.