Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dzięki nim rzeka Drawa na tym odcinku jest trochę czystsza. Zdjęcia i nagranie z akcji

  • Napisane przez  DSI
Fot. DSI i Grupa Poszukiwawczo-Nurkowa WZ WOPR Złocieniec Fot. DSI i Grupa Poszukiwawczo-Nurkowa WZ WOPR Złocieniec

Uzbrojeni w pianki nurkowe, płetwy, maski i fajki, a niektórzy nawet w butle z powietrzem, a przede wszystkim w siatkowe worki i zapał przemierzali w sobotę toń rzeki Drawy w Złocieńcu. Z wody wyciągali śmieci, rowery, a nawet gitarę.

To była spontaniczna, ale przemyślana akcja. Ludzie z Grupy Poszukiwawczo-Nurkowej WOPR ze Złocieńca, Stowarzyszenie "Wędkarskie Opowieści" oraz  Centrum Szkoleniowo Nurkowego WOPR Dive Team podjęli się akcji sprzątania rzeki na odcinku przy stanicy wodnej. Jak się okazało najbrudniej było tam, gdzie do wody mają bezpośredni dostęp ludzie.

O tym, że będą prowadzić akcję zapowiedzieli podczas transmisji na żywo poprzedzającej festiwal podróżniczy „Złocieniec na 16 południku”, na którą zostali zaproszeni.

W sobotę jak wiecie organizowaliśmy sprzątanie Drawy. Zebraliśmy pełne worki śmieci co utwierdziło nas w przekonaniu, że ta akacja była bardzo potrzebna. Najwięcej zebraliśmy w okolicy mostu oraz przy pomostach. Mamy w planach powtórzenie tej akcji w przyszłym roku - podsumowali wydarzenie organizatorzy. 

Wydobyli z wody dobrych kilka worków, a wśród nich przedziwne śmieci. Najwięcej było jednak butelek podobnie jak wśród śmieci.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej