Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Co dała akacja sprzątania świata w Nowym Worowie?

  • Napisane przez  DSI
Fot. SP Fot. SP

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Worowie zaangażowali się w ogólnopolską akcję sprzątania, zorganizowaną w ramach "30 Akcji Sprzątania Świata – Polska". Wydarzenie, które miało na celu promowanie ekologii i odpowiedzialności za środowisko naturalne, jest propagowane przez Zespół Fundacji – Nasza Ziemia.

Podczas akcji uczniowie nie tylko zbierali śmieci wokół swojej szkoły, ale również w pobliskim lesie. Ważnym elementem było edukowanie uczestników na temat prawidłowej segregacji odpadów. Celem akcji było nie tylko oczyszczenie terenów, ale także zainspirowanie młodych ludzi do zmiany swoich codziennych nawyków, tak aby unikać nadmiernego tworzenia odpadów oraz odpowiednio nimi zarządzać.

Co dała akacja sprzątania świata w Nowym Worowie

Akcja miała również na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości. – informuje szkoła

Uczestnictwo w tej inicjatywie dało uczniom nie tylko praktyczne doświadczenie, ale także zwiększyło ich świadomość ekologiczną. Wydarzenie skłoniło ich do refleksji nad koniecznością ochrony przyrody oraz skutkami zanieczyszczenia środowiska.

Co dała akacja sprzątania świata w Nowym Worowie

Akcja Sprzątania Świata w Nowym Worowie okazała się nie tylko sukcesem pod względem zebranych odpadów, ale przede wszystkim sukcesem w budowaniu świadomej i odpowiedzialnej społeczności.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej