Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Osiedle Budowo, nr 4 „Nad Regą”, w Łobzie i Nr 1 Samorządu Mieszkańców - te osiedla otrzymają kasę na działania z budżetu marszałka

 • Napisane przez  WZP
Porządki na osiedlu w Budowie Porządki na osiedlu w Budowie
Festyny, pikniki i sąsiedzkie spotkania, ale i boisko do gry w boule na szczecińskim Pogodnie, zielone strefy relaksu i odnowione place zabaw. Konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Osiedlowe 2023” rozstrzygnięty! Do gmin trafi ćwierć miliona złotych  na inwestycje i działania integracyjne. – Konsekwentnie wspieramy inicjatywy realizowane lokalnie – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.
Nowy konkurs na Pomorzu Zachodnim
Osiedla – centra lokalnej społeczności, z roku na roku zyskują na znaczeniu, a głos mieszkanek i mieszkańców jest słyszalny w debacie publicznej. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, osiedla stają się bezpiecznymi i pełnymi życzliwości miejscami do życia, gdzie dzieci na placach zabaw zdobywają pierwsze umiejętności, mieszkańcy spotykają się podczas rodzinnych festynów i wydarzeń sportowych, a seniorzy rozwijają pasje.
 
– Konsekwentnie wspieramy rozwój inicjatyw lokalnych, a konkurs „Granty Osiedlowe” ogłoszony w tym roku po raz pierwszy jako pilotaż, świetnie wpisuje się w szereg działań realizowanych na Pomorzu Zachodnim. Tym konkursem wyróżniamy i wzmacniamy osiedla podejmujące szczególnie wartościowe inicjatywy. W zależności od projektu udzielane wsparcie wyniosło 10 tys. zł lub 15 tys. zł – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.
 
„Granty Osiedlowe” nawiązują do takich działań na rzecz społeczności lokalnych jak: „Granty Sołeckie”, „Piękna Zachodniopomorskie Wieś”, „Sołtys Roku” czy zainaugurowany w tym roku konkurs „Aktywne Koło Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego”. – Ten konkurs to też odpowiedź na postulaty gmin, które nie mają sołectw, a mają rady osiedli – wyjaśniał podczas 44. sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego marszałek Geblewicz.
 
Budżet przeznaczony na ten konkurs pozwoli na realizację 21 projektów. Będą one realizowane na terenie:
 • Miasta Szczecin (Dąbie, Warszewo, Niebuszewo, Załom - Kasztanowe, Drzetowo-Grabowo, Krzekowo Bezrzecze, Głębokie - Pilchowo, Osiedle Majowe, Osiedle Pogodno),
 • Miasta Koszalin (Osiedle Jedliny, Osiedle Rokosowo, Osiedle Raduszka),
 • Miasta Darłowo (Osiedle Zachód, Osiedle Południe),
 • Gminy Świdwin (Osiedle nr 4 „Nad Regą”),
 • Gminy Złocieniec (Osiedle Budowo),
 • Gminy Łobez (Osiedle w Łobzie),
 • Gminy Choszczno (Osiedle Południowe Nr 4),
 • Gminy Gryfice (Osiedle nr 1),
 • Gminy Mieszkowice (Osiedle Mieszkowice),
 • Gminy Czaplinek (Nr 1 Samorządu Mieszkańców w Czaplinku).
Polecane przez mieszkańców

W konkursie brały udział projekty rekomendowane do realizacji przez mieszkańców i mieszkanki osiedla danej gminy. Do dofinansowania wybrano zarówno osiedlowe festyny, pikniki, integracyjne spotkania z sąsiadami czy grę miejską, jak i inwestycje. W Złocieńcu ma powstać zielona strefa relaksu, a w Czaplinku i Mieszkowicach zostaną odnowione plac zabaw. Z kolei koszalińskie osiedla chcą: zmodernizować boiska przy ul. Giełdowej oraz ul. Zubrzyckiego, zagospodarować teren wokół Klubu Zacisze czy kupić 4 lampy solarne (ul. Żytnia, Róż, Pszeniczna, Sarzyńska). Z kolei na szczecińskim Pogodnie ma powstać boisko do gry w boule.
 
W konkursie mogły uczestniczyć gminy, w których osiedla funkcjonują – zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym – jako jednostki pomocnicze gminy. JST mogły uzyskać pomoc na realizację projektów powstałych z inicjatywy mieszkańców osiedli. Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom, laureatom Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Osiedlowe 2023” została przyjęta podczas 44. sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Dodatkowe informacje

 • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej