Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dziewięć projektów we wsiach powiatu drawskiego. Jakie pomysły mieli sołtysi

 • Napisane przez  DSI
Dziewięć projektów we wsiach powiatu drawskiego. Jakie pomysły mieli sołtysi

178 sołectw, które zwyciężyły w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2023”, będzie mogło zrealizować swoje projekty inwestycyjne na obszarach wiejskich ze wsparciem z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Wśród nich są sołectwa z naszych gmin. Łącznie w naszym powiecie będzie realizowanych 9 projektów o wartości 15 tys. każdy.

Celem konkursu było wyróżnienie sołectwa, podejmującego wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.

To już siódma edycja konkursu, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród sołectw i gmin naszego województwa. W ubiegłym roku zgłosiło się 354 sołectwa, spośród których wyłoniono 180 laureatów. Łączna kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego WZ wyniosła 2,7 mln zł. Beneficjenci dzięki otrzymanym środkom m.in. utworzyli siłownie zewnętrzne, place zabaw, zrewitalizowali parki czy zmodernizowali świetlice.

- „Granty Sołeckie” co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gmin i sołectw. Łącznie w poprzednich sześciu edycjach do Urzędu Marszałkowskiego WZP wpłynęło 2,8 tys. zgłoszeń. Wspartych zostało 955 inicjatyw na łączną kwotę ok. 10 mln zł. Od ubiegłego roku finansowe środki na te małe, ale jakże ważne dla lokalnych społeczności inwestycje, są jeszcze większe - mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W tym roku pula środków w konkursie wyniosła 2,67 mln zł. Zgłoszone zostały 302 projekty. Kapituła Konkursu oceniła nadesłane zgłoszenia i wyłoniła laureatów: gminy i sołectwa. Pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 15 tys. zł.

Oto projekty z naszego powiatu:

Czaplinek

 • Machliny - Modernizacja ścieżki rekreacyjnej w Sołectwie Machliny 15 000,00 zł
 • Żelisławie - "Modernizacja infrastruktury sportowo - rekreacyjnej w Żelisławiu" 15 000,00 zł

Drawsko Pomorskie

 • Ostrowice - Rekreacja i integracja w Ostrowicach 15 000,00 zł

Kalisz Pomorski

 • Prostynia - Doposażenie placu zabaw we wsi Prostynia 15 000,00 zł
 • Stara Korytnica - Słoneczna siłownia w Starej Korytnicy 15 000,00 zł

Wierzchowo

 • Świerczyna - Budowa wiaty na placu rekreacyjnym w miejscowości Świerczyna. 15 000,00 zł
 • Sośnica - „W zdrowym ciele zdrowy duch” budowa siłowni zewnętrznej 15 000,00 zł

Złocieniec

 • Chlebowo - Bezpieczni i aktywni razem 15 000,00 zł
 • Lubieszewo - "Wisienka na torcie" 15 000,00 zł

Dodatkowe informacje

 • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej