Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pokazy doświadczeń fizycznych dla kaliskich przedszkolaków

  • Napisane przez  ZS KP
Pokazy doświadczeń fizycznych dla kaliskich przedszkolaków

Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca grupa uczniów z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim z nauczycielką fizyki p. Martą Kaczmarek odwiedziła Przedszkole Miejskie „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z fizyki doświadczalnej.

Pod opieką nauczycielki fizyki i w asyście uczniów liceum dwie grupy przedszkolne „Motylki” i „Biedronki” wykonały kilkanaście doświadczeń.

Dzieci zobaczyły i wykonały m. in.  własny piorun, latającą herbatę, lampę lawę, tęczowe efekty w cieczach, niepękające bańki, ciecze nieniutonowskie, grające kieliszki, eksperymenty z siłą nośną, płonące dłonie, pływające statki w butelce i wiele innych.  Każde dziecko mogło dotknąć, wymieszać, napompować co dostarczyło ogromnej frajdy wszystkim uczestnikom.

Dziecięca ciekawość świata i ogromne emocje jakie towarzyszyły przy każdym doświadczeniu były wzruszającym podziękowaniem prowadzącym.

Dzieci za wspaniałą współpracę i ogromne zaangażowanie otrzymały od prowadzących zasłużone odznaki Małych Naukowców oraz słodkości.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej