Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ostatnio takie zawody przeprowadzono 8 lat temu. Teraz ponownie zagościły w Parku Chopina

 • Napisane przez  DSI, Mariusz Rufkiewicz
Fot. Marcin Łukasz, Tomasz Gryczka Fot. Marcin Łukasz, Tomasz Gryczka

Minęło osiem lat od ostatnich zawodów w Martwym Ciągu organizowanych w Drawsku Pomorskim. Pomysłodawcą by te zawody  ponowie pojawiły się w Drawsku Pomorski było Stowarzyszenie Sportów Siłowych Rufian Jankowo. Otwarte Zawody w Martwym Ciągu zostały zorganizowane 21 maja przy współpracy z drawskim ratuszem.

Zawody odbyły się w Parku Chopina przy scenie i uczestniczyło w nich 10. zawodniczek oraz 19. Zawodników. Po weryfikacji zawodnicy zostali podzieleni na kategorie - open kobiet, open junior do 23 lat, open senior i weteran plus 40 lat. W kategoriach obowiązywała punktacja Wilksa.

Zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego Ireneusz Kabat  uroczyście otworzył zawody po czym dał próbkę swojej siły dźwigając  ciężar 80 kg za co otrzymał gromkie brawa. Konferansjer zawodów Mariusz Rufkiewicz przedstawił zawodnikom i zebranej publiczności zasady rywalizacji oraz skład sędziowski w osobach Mateusz Rufkiewicz (sędzia krajowy)  Karol Frąckowiak (sędzia krajowy ) i Jacek Tyma (sędzia Krajowy ).

Zawody przebiegały sprawnie dzięki pracy obsługi pomostu. Panów: Łukasz Pąsiek, Dawid Szuta, Tomasz Gryczka i Przemysław Kaźmierczak.  Całe zawody zostały uwiecznione na fotografiach Marcina Łukasza i Tomasza Gryczki a biuro zawodów obsługiwały Marta Ziętarska i Dorota Rufkiewicz.

Zawody rozpoczęły kobiety i to z wielkim akcentem, najmłodsza 13 letnia zawodniczka z Jastrowia Emilia Kasprowicz udźwignęła ciężar 122,5 kg a najsilniejsza Janina Łyczko-Schmidt ze Słupska poradziła sobie z ciężarem 175 kg poprawiając tym samym rekord Drawska Pomorskiego w kategorii kobiet o 37,5 kg

Podium kobiet

 • I miejsce Janina Łyczko-Schmidt Słupsk 175 kg ( R D P )
 • II miejsce Kamila Kowalska Czaplinek 150 kg
 • III miejsce Ilona Sobiesiak Słupsk 130 kg
 • reprezentantka S.S.S. Rufian Jankowo Kalina Rufkiewicz VIII miejsce 130 kg

Po kategorii kobiet do dźwigania ruszyli juniorzy do lat 23. Warto dodać, że najmłodszy 14-letni Konrad Lisowski ze Słupska poradził sobie z ciężarem 110 kg

podium junior do 23 lat

 • I Nikodem Hapka Kołobrzeg 235 kg
 • II miejsce Kamil Wicha Jastrowie 135 kg
 • III miejsce Jakub Mroczek Drawsko Pomorskie 112,5 kg

W grupie weteranów swoich sił próbowali amatorzy z Drawska Pom Andrzej Mikityszyn - zaliczył ciężar 120 kg a Tomasz Dulek uniósł 160 kg. Podium jednak należało do zawodników dźwigających ponad 200 kg

podium weteranów

 • I miejsce Józef Sokołowski 68 lat Smardzko 280 kg Rekord Drawska Pom poprawiony o 15 kg
 • II miejsce Bolesław Jastak 49 lat Słupsk 220 kg
 • III miejsce Krzysztof Wichrowski 43 lata Słupsk 215 kg

Ostatnia grupa to grupa Open (senior) i tu panowie się nie oszczędzali, do ostatnich podejść nie można było wytypować podium.

open (senior)

Po trzech kolejkach podium seniorów wyglądało tak

 • I miejsce Tomasz Domański Słupsk 300 kg
 • II miejsce Mateusz Młynarczyk Czaplinek 290 kg
 • III miejsce Marcin Kosut Kołobrzeg 270 kg

Reprezentant S.S.S. Rufian Jankowo Przemysław Kaźmierczak V miejsce 252,5 kg, ciężar ten był największy wśród reprezentantów z Gminy Drawsko Pom a nagroda to  statuetka NIEZNISZCZALNY 2023. 

Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli miejsce na podium otrzymali statuetki ufundowane przez Huberta Makarę za Złocieńca oraz wielkie torby nagród ufundowane przez ActivLab - odżywki dla sportowców, Edward Załuski Planet Muscle Drawsko Pom - odżywki dla sportowców oraz Piotr Płażalski Inetmarche Drawsko Pom - artykuły gospodarstw domowego.

Pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy przygotowane przez Referat Promocji Urzędu Miejskiego w Drawsku Pom.

Dodatkowe informacje

 • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej