Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Radarowe wyświetlacze prędkości. Jeden już wkrótce w Drawsku Pomorskim.

  • Napisane przez  DSI
Fot. ZZDW Fot. ZZDW

W tym roku przy kilkunastu drogach wojewódzkich w zachodniopomorskim staną radarowe wyświetlacze prędkości.


Jak informuje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich pod koniec roku zarząd zakupił 17 takich urządzeń jak na zdjęciach powyżej. Zostały one przekazane gminom. Wydatki jakie poniósł ZZDW to ponad 291,4 tys. zł.


Pierwsze wyświetlacze zostały już uruchomione w Parlinie w powiecie stargardzkim i w Warnicach w powiecie pyrzyckim przy DW 106. Kolejny z wyświetlaczy zostanie zamontowany w miejscowości Radowo Małe w powiecie łobeskim przy DW147, a w Pyrzycach montaż urządzeń zaplanowany został przy DW122 w miejscowości Rokity i przy DW119 w miejscowości Renice.
Jak się dowiedzieliśmy podobne wyświetlacze pojawią się w gminach Białogard, Drawsko Pomorskie, Koszalin, Gryfice.


Gminy są jeszcze na etapie opracowywania i zatwierdzania stałej organizacji ruchu. Obejmuje ona projekt, uzgodnienia oraz w niektórych przypadkach projekty przyłączy energetycznych.

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń, pozostałe urządzenia staną przy drogach. Tak będzie między innymi na ul. Kołobrzeskiej w Białogardzie w ciągu DW163, w Drawsku Pomorskim na ul. Gdyńskiej w ciągu DW148 czy w Chojnie na ul. Odrzańskiej w ciągu DW 124.

Dodatkowe informacje

  • Mapa:
  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej