Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Szkoła rodzenia: Szpital w Drawsku Pomorskim zaprasza przyszłych rodziców na bezpłatne zajęcia

  • Napisane przez  DSI
Szkoła rodzenia: Szpital w Drawsku Pomorskim zaprasza przyszłych rodziców na bezpłatne zajęcia

W drawskim szpitalu ruszyły zajęcia w szkole rodzenia. Mogą z nich skorzystać przyszli rodzice.

Zajęcia odbywają się cyklicznie się, adresowane są zarówno dla kobiet w ciąży, jak i ich partnerów. Celem ich jest przygotowanie do roli bycia mamą i tatą. Wspólne warsztaty pozwalają na wymianę doświadczeń pod czujnym okiem specjalistów. Szkoła oferuje kompleksowe przygotowanie do porodu podczas zajęć grupowych lub indywidualnych. Podczas zajęć doświadczona położna - Mirosława Bas wyjaśnia zmiany zachodzące w organizmie kobiety ciężarnej, przybliża zagadnienia związane z porodem, okresem połogu, karmieniem piersią oraz opieką nad noworodkiem.

- W ramach zajęć prowadzone są ćwiczenia praktyczne pielęgnacji i opieki nad noworodkiem przy wykorzystaniu fantomów oraz niezbędnych akcesoriów i środków pielęgnacyjnych. Dietetyk podpowiada i zaleca prawidłową dietę i nawyki żywieniowe dla kobiet w ciąży j i w okresie karmienia piersią. Ćwiczenia ruchowe i relaksacyjne prowadzi doświadczony fizjoterapeuta, który uczy młode mamy utrzymania sprawności fizycznej i zadbania o własne ciało. Psycholog podpowiada, jak zadbać o równowagę psychiczną, opowiada zmianach nastroju i emocjach w ciąży, jak i w czasie porodu i po nim – wyjaśnia  Aneta Pyszka Położna Oddziałowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Specjalista Pielęgniarstwa Neonatologicznego, Grupa American Heart of Poland.

Podczas zajęć poruszane są niezwykle ważne tematy.

- Na zajęciach mówimy o mitach na temat ciąży, jej prawidłowego przebiegu i ewentualnych wątpliwościach i niepokojących objawach. Informujemy o konieczności cyklicznych badań, objawach porodu, ale również o rzeczach, które należy spakować do walizki szpitalnej, wyprawce naszego maluszka Pragniemy pokazać przyszłym mamom, że porodu nie należy się bać – mówi Pyszka.

Szkoła Rodzenia uczy również przyszłe mamy, jak sobie radzić w trudnych chwilach.

- Na zajęciach pokazujemy sposoby pielęgnacji i opieki nad niemowlęciem - kąpiele, przewijanie, pieluszkowanie, ułożenie do karmienia piersią, podnoszenie i prawidłowe noszenia. Posiadanie tych umiejętności pozwoli czuć się pewniej, kiedy maleństwo będzie już w Waszych ramionach – dodaje.

Zajęcia w Szkole Rodzenia przygotowane są dla kobiet od 25 tyg. ciąży.

  • Informacja i rejestracja telefoniczna: 885 616 165.

Przy Szkole Rodzenia działa Punktu Laktacyjny, który prowadzi doświadczona położna Renata Kochańczyk, edukator laktacyjny. Porady są bezpłatne.

Szkoła rodzenia: Szpital w Drawsku Pomorskim zaprasza przyszłych rodziców na bezpłatne zajęcia

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej