Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Trzecie spotkanie Klubu Pacjenta - mieszkańcy licznie przybyli posłuchać lekarzy i specjalistów

  • Napisane przez  DSI
Trzecie spotkanie Klubu Pacjenta - mieszkańcy licznie przybyli posłuchać lekarzy i specjalistów

Odbyło się kolejne, trzecie już spotkanie w ramach Klub Pacjenta w Drawsku. Tym razem fundacja „Z sercem do Pacjenta” założona przez Grupę American Heart of Poland przygotowała spotkania z lekarzami onkologii, urologii i chirurgii naczyniowej. Spotkanie, które miało miejsce 22 marca w sali widowiskowej „starego” ośrodka kultury przyciągnęło najliczniejszą grupę zainteresowanych mieszkańców.

Podczas spotkania mówiono o zdrowiu i o tym co zrobić, żeby ustrzec się przed chorobami cywilizacyjnymi.

Mówimy o aspektach, które są niezwykle ważne, a wiedzę o nich warto zgłębiać w każdym wieku – przekazała DSI prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Katarzyna Kucia-Garncarczyk.

Jako pierwszy wystąpił Profesor Zbigniew Ziętek, onkolog i urolog. Przekazał on licznie zebranym na temat schorzeń urologicznych, które niestety często są tematem tabu. Doktor Jacek Poniewierski, chirurg naczyniowy, opowiedział o nowoczesnych technikach w chirurgii naczyniowej.

Video:

Poruszony został również temat z zakresu onkologii. Dominika Sowa, diagnosta laboratoryjny mówiła o tym jakie badania przesiewowe należy wykonywać i czym są markery nowotworowe. Dzięki spotkaniu z Małgorzatą Koszur, rzecznikiem szczecińskiego NFZ można było się dowiedzieć jak zadbać o zdrowie w ramach inicjatyw prowadzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Obecni na spotkaniu mogli skorzystać z konsultacji z lekarzami oraz z podstawowych badań przygotowanych przez drawski szpital i NFZ.

Fotorelacja:

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej