Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak wybrać dobry zamek do drzwi i jak go zamontować?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Jak wybrać dobry zamek do drzwi i jak go zamontować?

Zamierzasz kupić nowy zamek do drzwi? Zobacz, jak wybrać odpowiedni model i w jaki sposób go zamontować, by działał prawidłowo!

Dobry zamek do drzwi – jak go wybrać?

Wybór dobrego zamka do drzwi jest ważny dla bezpieczeństwa domu lub mieszkania. Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zamka do drzwi:

Rodzaj zamka

Istnieją różne rodzaje zamków, w tym zamki na klucz, z wkładką patentową, blokadą, zamki wpuszczane i nawierzchniowe. Za najbezpieczniejsze uznaje się zamki wpuszczane, wyposażone w zaawansowane wielopunktowe rygle, które zmniejszają ryzyko włamań.

Można też rozważyć zakup inteligentnego zamka. Inteligentny zamek umożliwia zdalne blokowanie i odblokowywanie drzwi za pomocą aplikacji na smartfona. Niektóre inteligentne zamki umożliwiają również tworzenie wirtualnych kluczy dla członków rodziny i gości oraz śledzenie, kto wchodzi i wychodzi z domu.

Klasa antywłamaniowa zamka

Poszukaj zamków, które spełniają standardy branżowe w zakresie trwałości i bezpieczeństwa. Najczęściej pod kątem odporności na włamania ocenia się zamki w skali od A do C, przy czym stopień C jest najsilniejszy.

Materiał

Zamek powinien być wykonany z wytrzymałych i trwałych materiałów, takich jak mosiądz, stal lub brąz. Materiał powinien być również odporny na korozję i rdzę.

Kierunek otwierania drzwi

Należy dobrać zamek w zależności od kierunku otwierania drzwi, czyli może być to zamek lewy albo prawy.

Wymiary zamka i drzwi

Należy również uwzględnić przy zakupie wymiary prezentowane przez zamek oraz przez drzwi, w tym ich grubość. Dzięki temu instalacja zamka w drzwiach będzie mogła odbyć się bez problemów.

Cena

Chociaż tańsze zamki mogą być kuszące pod kątem cenowym, inwestycja w zamek wysokiej jakości może zapewnić lepsze bezpieczeństwo i zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, ponieważ zapewniają one większą ochronę przed włamaniami.

Reputacja marki

Warto zdecydować się na zamek renomowanej marki, która ma historię produkcji wysokiej jakości produktów i cieszy się zaufaniem klientów.

 

Jak zamontować zamek w drzwiach?

Montaż zamku w drzwiach warto powierzyć specjaliście w tej dziedzinie, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy zbyt dużego doświadczenia w montażu takich elementów lub nie posiadamy odpowiednich narzędzi do wykonania prac.

Jeżeli poszukiwany jest profesjonalny ślusarz Euroset Knurów jest miejscowością, w której można skorzystać z jego pomocy. Numery telefonów do ślusarzy można znaleźć w internecie.

Ślusarz posiadający duże doświadczenie może fachowo zamontować zamek i zadbać o to, aby działał on prawidłowo.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej