Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W gminie Czaplinek jest o 14 ton elektrośmieci mniej. To dzięki strażakom

  • Napisane przez  DSI
Fot. OSP Czaplinek Fot. OSP Czaplinek

Strażacy z gminy OSP Czaplinek zakończyli akcję zbierania elektrośmieci w swojej gminie. To akcja dzięki, której będą mogli pozyskać trochę środków na działalność remizy, a przy okazji zrobią coś dobrego dla środowiska.

Z początkiem roku druhowie z OSP Czaplinek rozpoczęli akcję i zwrócili się do mieszkańców gminy z propozycją.

U każdego z Nas w piwnicach, na strychach czy podwórkach zalega sprzęt elektroniczny z którym nie wiadomo co zrobić. Już wiadomo! Strażacy OSP Czaplinek przyjadą, załadują i zabiorą zbędne klamoty. Dzięki Wam zarobimy na sprzęt ratujący życie i zdrowie – powiadomili społeczność.

Odpowiedz była ogromna, a strażacy z tygodnia na tydzień odwiedzali wszystkie miejscowości gminy, nawet te najmniejsze.

Sami przyjeżdżali, własnoręcznie pakowali i zabierali zbędne klamoty. Efekt - 14 ton sprzętów elektro trafiło do firmy specjalizującej się recyklingiem odpadów.

Za oddany do recyklingu sprzęt pozyskają strażacy fundusze. Może nie będą wielkie, bo firma za każdą tonę oferuje 225 złotych więc będzie to około 3150 zł, ale i to pomoże strażakom na zakup potrzebnego sprzętu.

Przy okazji te jak mówią strażacy nie będziemy tak często znajdować tego typu śmieci na spacerach w lasach i innych ustronnych miejscach!

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej