Teatralna wiosna w CzOK

  • Napisane przez  Ewa Tamulewicz
  • Galeria
Teatralna wiosna w CzOK

Dnia trzynastego marca (w piątek) i 16 marca w sali widowiskowej Czaplineckiego Ośrodka Kultury odbyła się premiera dwóch spektakli przygotowanych przez seniorski Teatr „YES” i dziecięcy Teatr „Bajera”, które prowadzone są przez Ewę Tamulewicz – instruktora kulturalno – wychowawczego do spraw plastyki i teatru. Oba spektakle powstały na kanwie znanej bajki pt. „Czerwony Kapturek”, lecz obie wersje są bardzo współczesne: jedna to satyryczna bajka pt. „Czerwony Kapturek” na podstawie scenariusza Iwony Kasprzak, a druga to również opowieść humorystyczna pt. „Czerwony Kapturek szuka Księcia” na podstawie scenariusza Agnieszki Stawowskiej. Spektakle w reżyserii Ewy Tamulewicz zrealizowano w technice teatru dramatycznego i od początku zaplanowano, że oba spektakle zaprezentowane będą jednocześnie, ukazując różne spojrzenia na „Czerwonego Kapturka” oraz różne wykorzystanie tych samych prostych rekwizytów i scenografii. Ponadto świetnie pokazano możliwości i współpracę dwóch różnych pokoleń: seniorów i dzieci. 

Seniorska opowieść ukazuje problemy i życie sprytnej Babci, która uczestniczy w imprezach kulturalnych w CzOK i wcale nie boi się Wilka, a po wyczerpującym spotkaniu seniorskim Babcia rozchorowała się – morał bajki wynikł stary: „Mierz babciu siły na zamiary”. Dziecięcy Teatr „Bajera” opowiada o typowych zachowaniach obecnej młodzieży: nieodłącznym kontakcie z komputerem i internetem, ukazując zagrożenia jakie może nieść ze sobą. Czerwony Kapturek na czacie poznaje chłopaka i wyrusza w świat by odnaleźć swojego księcia, nie zdaje sobie sprawy, że swoje szczęście ma „pod bokiem”. Morał bajki brzmi: „Uważaj bracie, jak umawiasz się na czacie!”

Mamy nadzieję, że spektakle dostarczyły widowni klas I – IV Szkoły Podstawowej w Czaplinku wielu niezapomnianych wrażeń, a nasze przesłania zostaną wzięte mocno do serca. Dziękuję wszystkim aktorom, tym dużym i tym mniejszym za wspaniałą pracę i dobrą zabawę, bo tak naprawdę to o to właściwie chodzi, a jeżeli przy okazji wyjdzie nam coś więcej to jesteśmy bardzo szczęśliwi.

A oto Ci wspaniali aktorzy:

  • Teatr ”YES”: Halina Kozak, Helena Sempioło, Halina Kocka, Leszek Uszakiewicz, Jacek Giwojno, Marianna Ślusarczyk,  Stanisław Polak, Maria Kozak, Regina Słoma.  
  • Teatr „Bajera”: Oliwia Wojtaszyk, Małgorzata Kramarczyk, Julia Hajdasz, Oliwia Małys, Kamila Rutkowska, Oliwia Cichaczewska, Maja Nowak, Aleksandra Gołąb, Aleksandra Kaczir.
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto