Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Biblioteka w Drawsku Pomorskim rusza z konkursem na inicjatywy. Można zdobyć aż 10 tys. zł.

  • Napisane przez  DSI
Biblioteka w Drawsku Pomorskim rusza z konkursem na inicjatywy. Można zdobyć aż 10 tys. zł.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim ogłosiła konkurs na inicjatywy lokalne.

Jak informują bibliotekarze konkurs realizowany jest w projekcie pn. „Biblioteka jest zawsze BLISKO” w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 BLISKO (2022-2023) 

Celem organizacji konkursu jest rozwijanie lokalnych partnerstw, zachęcenie mieszkańców do realizacji własnych pomysłów i projektów służących rozwojowi pasji i zainteresowań, a poprzez takie działania integracji środowiska oraz ukazanie, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu można zmieniać siebie i otaczającą rzeczywistość.

Wsparcie i zaangażowanie pracowników biblioteki w realizację inicjatyw posłuży włączeniu  nowych środowisk w działalność biblioteki oraz wzmocnieniu jej roli jako tzw. „trzeciego miejsca”, czyli przestrzeni do spotkań, wspólnej pracy, promowania aktywności czytelniczej oraz odpoczynku i integracji społeczności. Warunki udziału w konkursie na inicjatywy lokalne określa Regulamin. Wszystkie złożone wnioski będą oceniane przez komisję konkursową według zasad określonych w Regulaminie, która wybierze minimum 3 inicjatywy. Wnioski należy składać wyłącznie na formularzu wniosku.

Realizatorzy wybranych przez komisję konkursową inicjatyw, oprócz wsparcia warsztatowego przy wypełnianiu wniosków, technicznego i merytorycznego przy realizacji inicjatyw, otrzymają dofinansowanie ze środków programu BLISKO 2021-2025.

Wspierać będziemy szczególnie te projekty, które inicjują rozwój zainteresowań czytelniczych, literackich, społecznych i kulturalnych różnych grup wiekowych mieszkańców i prowadzą do współpracy członków lokalnej społeczności – informują bibliotekarze.

Wnioski należy składać w Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim do dnia 31.03.2023r. do godz. 14.00. Regulamin i formularze znajdziecie na stronie biblioteki

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej