Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Specjalna wystawa twórczości w drugą rocznicę śmierci drawszczanki Marleny Otłowskiej. Zdjęcia z wernisażu

  • Napisane przez  DSI
Fot. Angelika Szynal Fot. Angelika Szynal

W niedzielę, 12 lutego Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim zaprosił na wernisaż wystawy twórczości Marleny Otłowskiej. Na wystawie uczestnicy mogli poznać dotychczas nie prezentowaną twórczość drawszczanki.

Na wystawę przybyli mieszkańcy, przyjaciele i rodzina. Byli również uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół. W spotkaniu wziął udział również Burmistrz Drawska Pomorskiego, Krzysztof Czerwiński. Zebranych powitała Renata Żołądkiewicz, Zastępca Dyrektora Ośrodka Kultury.

Wystawa oprócz możliwości poznania twórczości była okazją do wspomnień o lubianym nauczycielu jakim była Marlena Otłowska.

Marlena Otłowska to drawszczanka od urodzenia. Z zawodu i zamiłowania była nauczyciel. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Marlena Otłowska to również osoba wielu talentów i pasji, które z radością rozwijała uczestnicząc w różnych zajęciach w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim. Przy tym była doskonałym pedagogiem, a przede wszystkim niezwykle ciepłym człowiekiem. Zmarła 8 lutego 2021 roku.

Ten uśmiech, ciepły głos i prowadzenie zajęć z prawdziwą pasją… Taką Ją zapamiętano. Rzadko się zdarza spotkać takich ludzi, z tak subtelną wrażliwością na sztukę i kulturę słowa - możemy przeczytać w specjalnie przygotowanej na wystawę broszurze.

Wystawę można oglądać z kawiarni kinowej Kina Drawa w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej