Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

31 Finał WOŚP w Drawsku Pomorskim. Duża kwota i wielkie emocje (foto)

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Nie brakowało gorących serc, wspaniałych ludzi i wielu emocji podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Drawsku Pomorskim. W niedzielnym finale kwestowało 57 wolontariuszy, a w sztabie pomagało kilkanaście osób.

Całość wydarzenia przygotowano w sali widowiskowej „starego” ośrodka kultury (tam gdzie biblioteka). Wystrojono salę, a od kilku tygodni do sztabu mieszkańcy przynosili wspaniałe gadżety, które były przeznaczone na aukcję. Ośrodek Kultury również zaopatrzył sztab w oryginalne WOŚP-owe koszulki, kalendarze i inne przybory uwielbiane przez mieszkańców.

Finał w niedzielę rozpoczął się punktualnie o 16. Jednak sam sztab i wolontariusze rozpoczęli zbiórkę z samego rana.

Mieszkańcy sami podchodzą do nas, gratulują, uśmiechają się i chętnie wrzucają do puszki – relacjonowali młodzi i starsi wolontariusze gdy przychodzili do sztabu.

Mimo zimna i deszczowej pogody wolontariusze byli uśmiechnięci. W sztabie czekały na nich gorąca herbata, kanapki, ciasta i zupa. Do tego dzięki drawskim gestorom mogli posilić się w mieście i tam zjeść gorący posiłek.

Czytaj: 31 Finał WOŚP. Mamy rekord w powiecie. Razem zebraliśmy ogromną kwotę.

Tuż przy bibliotece rozpalono ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę. Była także gorąca grochówka. Dzięki strażakom z OSP Zagozd i OSP Ostrowice można było zobaczyć nowoczesne pojazdy ratownicze. W akcję włączyli się również żołnierze amerykańcy. Także oni pomagali w zbiórce. Oczywiście nad bezpieczeństwem czuwali Strażnicy Miejscy.

Na scenie od 16. było już bardzo gorąco. Licytacje, występy artystów z całej gminy, szkół, przedszkoli i oczywiście niezapomniany koncert zespołu Emerald, który zaskoczy wielką energią. Panowie całkowicie rozkręcili publiczność i dzięki czemu wszyscy chętnie licytowali.

Finałem wydarzenia było światełko do nieba. Na pl. Leopolda Kuczerawego każdy mógł rozpalić zimne ognie i przy dźwiękach syren strażackich zakończony został finał.

W sztabie natomiast cały czas trwało liczenie zebranych środków. Wg ostatniego raportu z nocy Drawsko Pomorskie na walkę z sepsą zebrało 50 807,05 zł.

Warto dodać, że zorganizowany został również turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego z okazji 31 Finału WOŚP. Do turnieju przystąpiło 8 drużyn, a byli to między innymi reprezentanci Drawska Pomorskiego, Gudowa, Tuczna, okolic Świdwina, Rzepczyna, a także żołnierze US Army. Przed rozpoczęciem turnieju reprezentanci drużyn w ramach wpisowego umieścili w puszkach WOŚP środki finansowe.

Bo zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców turnieju

  1. Galactik Football
  2. 21 Baza Lotnictwa Taktycznego
  3. Orzeł Gudowo

Puchary zwycięzcom turnieju wręczył Krzysztof Czerwiński – Burmistrz Drawska Pomorskiego.

Organizatorzy turnieju podziękowali również za wsparcie organizacji turnieju dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 2, wolontariuszom WOŚP, członkom Grupy Medycznej Drawsko oraz Oleksandrowi Serdiukowi i Michałowi Sobczakowi.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej