Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rodziny zastępcze szkoliły się z procedur adopcyjnych

  • Napisane przez  Agnieszka Kobryś
Rodziny zastępcze szkoliły się z procedur adopcyjnych

W Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyło się szkolenie pn. „Procedury adopcyjne w praktyce”.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim oraz Publiczny Ośrodek Adopcyjny w Koszalinie. W szkoleniu wzięły udział rodziny zastępcze w terenu powiatu drawskiego, przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej z gmin Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Kalisz Pomorski oraz kuratorzy zawodowi Sądu Rejonowego w Drawsku Pomorskim.

Głównym celem szkolenia było przybliżenie procedur towarzyszących procesowi adopcyjnemu dzieci, które mają uregulowaną sytuację prawną. Prowadzący opowiedzieli o trudnościach z jakimi zmagają się podczas poszukiwania rodzin adopcyjnych dla dzieci. Nie zabrakło również  wymiany doświadczeń oraz pytań, na które prowadzący wyczerpująco odpowiadali uczestnikom. 

Szkolenie przeprowadzone zostało przez Dyrektora Publicznego Ośrodka Adopcyjnego  w Koszalinie - Leszka Jęczkowskiego i pedagoga Publicznego Ośrodka Adopcyjnego w Koszalinie – Anetę Burek.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej