Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czy wiesz jakie są numery alarmowe i jakie kolory mają światła na przejściu? Dzieciaczki z przedszkola już wiedzą

  • Napisane przez  mł. asp. Monika Grala
Czy wiesz jakie są numery alarmowe i jakie kolory mają światła na przejściu? Dzieciaczki z przedszkola już wiedzą

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim wspólnie z dzielnicowym Komisariatu Policji w Czaplinku odwiedzili Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Czaplinku. Podczas wizyty dzieci poszerzyły swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie przeprowadzonych zajęć funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz omówili zasady ich działania. Mundurowi uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, zarówno to z sygnalizacją świetlną jak i przy jej braku. Funkcjonariusze wyjaśnili, którą stroną jezdni należy się poruszać, gdy nie ma chodnika. Policjanci wyjaśnili maluchom, jak należy podróżować samochodem oraz jakie skutki może nieść za sobą jazda bez fotelika i zapiętych pasów. Podczas spotkania zachęcali dzieci do korzystania z elementów odblaskowych i wyjaśnili na czym polega ich magiczna moc. Podczas spotkania dzieci były bardzo aktywne i zadawały swoim gościom dużo pytań, z których żadne nie zostało bez odpowiedzi. Na koniec, każdy przedszkolak otrzymał gadżety związane z bezpieczeństwem. 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej