Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Drawska Biblioteka rusza z realizacją projektu skierowaniem do dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów przybyłych do Polski z Ukrainy

  • Napisane przez  Ania Czekałowska
Drawska Biblioteka rusza z realizacją projektu skierowaniem do dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów przybyłych do Polski z Ukrainy

Już wkrótce rozpoczną się działania w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Drawsku Pomorskim w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni.”, na który biblioteka pozyskała środki.

Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego międzynarodową organizacją humanitarną, która pomaga dzieciom i ich rodzinom na całym świecie

Do czerwca 2023 roku pracownicy biblioteki będą prowadzić działania, które mają wesprzeć dzieci i młodzież oraz ich opiekunów w integracji, edukacji, umożliwić wspólną naukę i zabawę jak również pomóc w nawiązywaniu nowych relacji.

Projekt ma ruszyć w styczniu i trwać 6 miesięcy.

W drawskiej bibliotece uruchomione zostanie Cyfrowe Centrum Edukacji, gdzie będą odbywały się zajęcia edukacyjne z różnorodnej oferty programowej: plastyczne, muzyczno-ruchowe, gry miejskie, gry planszowe, robotyka, programowanie i wiele innych.

Dzieci i młodzież będą mieli do dyspozycji dwujęzyczne laptopy i tablety, co pozwoli im na naukę online zgodnie z ukraińskim programem nauczania.

Bibliotekarze już dzisiaj zapraszają dzieci i młodzież oraz ich opiekunów przybyłych do Polski z Ukrainy do biblioteki po więcej szczegółowych informacji.

W ramach projektu biblioteka otrzyma grant w wysokości 26.140 zł  na wynagrodzenia i zakup pomocy dydaktycznych, sprzęt oraz wsparcie merytoryczne w realizacji projektowych działań.

“Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni.” Do udziału w projekcie zakwalifikowało się 30 bibliotek (łącznie 31 placówek bibliotecznych). Wśród nich jest również Biblioteka w Drawsku Pomorskim i Biblioteka z Kalisza Pomorskiego.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej