Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Uroczyste spotkanie wigilijne w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym

  • Napisane przez  Małgorzata Siluk, Marta Małecka
Uroczyste spotkanie wigilijne w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym

21 grudnia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czaplinku odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Jak zwyczaj nakazuje, nie zabrakło miejsca dla nikogo.

Uroczystość miała rodzinny charakter, a przygotowania trwały w MOW-ie już od kilku dni. Wychowanki pod okiem nauczycieli i wychowawców zadbały o najdrobniejszy szczegół i odświętny charakter spotkania. Celem wydarzenia było stworzenie domowej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie potrawy i dekoracja to efekt wspólnej pracy wychowanek i pracowników Ośrodka. Uwieńczeniem tych przygotowań była uroczysta kolacja, która należy do jednych z najważniejszych elementów polskiej tradycji.

Uroczyste spotkanie wigilijne w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym

Dyrektor MOW w Czaplinku, Sebastian Matułojć, przywitał zgromadzonych licznie gości, wychowawców, nauczycieli, pracowników oraz wychowanki. Złożył podziękowania za wkład pracy, podziękował gościom za chęć współpracy i ich obecność w tak ważnym dniu. Dziewczętom życzył rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz tego, by wróciły po przerwie świątecznej pełne optymizmu i chęci do pracy.

Na spotkaniu nie zabrakło przedstawienia jasełkowego – kolędnicy wprowadzili wszystkich w magiczną atmosferę Bożego Narodzenia. Oprócz tego dokonano rozstrzygnięcia konkursu plastyczno-literackiego pn.: „Mój Anioł”. Kreatywność wychowanek była bardzo duża. Wręczono także podziękowania wychowankom za zaangażowanie, godne reprezentowanie Ośrodka w uroczystościach patriotycznych i zawodach strzeleckich. Całość spotkania minęła w przyjaznej i rodzinnej atmosferze przy wtórze kolęd i pastorałek.

Uroczyste spotkanie wigilijne w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym

Swoją obecnością wigilijne spotkanie zaszczycili: Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego, Urszula Ptak; Wicestarosta, Waldemar Włodarczyk; Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Zbigniew Dudor; Radna Powiatu Drawskiego, Genowefa Polak; Sekretarz Powiatu Drawskiego, Katarzyna Szlońska-Getka; Wiceburmistrz Czaplinka, Janusz Bartczak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czaplinku, Michał Olejniczak; Radne Rady Miejskiej: Anna Minkiewicz, Aleksandra Ławrukiewicz, Krystyna Kryczka. Przy wigilijnym stole w MOW w Czaplinku nie zabrakło przedstawicieli organizacji pozarządowych – Stowarzyszenie „Bastion” reprezentował prezes, Ryszard Telka, a Klub Strzelecki „Kaliber22” sekretarz oraz członek zarządu, Grzegorz Krzysztoń oraz Mariusz Kisiel, który jest działaczem obydwu organizacji.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej