Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Profesjonalna pomoc dla frankowiczów

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Profesjonalna pomoc dla frankowiczów

Trend na kredyty frankowe przyszedł do nas z pewnym opóźnieniem w stosunku do Europy zachodniej. Opłacalność kredytów we frankach miała wiązać się z niezwykle atrakcyjnym oprocentowaniem, którego banki nie mogły zaoferować przy pożyczkach w złotówkach. Kuszące okazywały się także symulacje wzrostu kapitału, uzależnione od marży banku i stawki referencyjnej LIBOR, która jeszcze kilkanaście lat temu utrzymywała się na bezprecedensowo niskim poziomie. Tego rodzaju umowy kredytowe Polacy zawierali na 20-30 lat. Niestety po dekadzie regularnego spłacania rat kredytu frankowego okazywało się, że przemilczany przez banki w czasie prezentacji parametr ryzyka kursowego powodował wzrost samych kosztów umowy kredytu, nawet o 200 czy 300%. Padłeś/aś ofiarą rosnących kosztów kredytu we frankach szwajcarskich? Kancelaria radcowska Rachelski & Wspólnicy to zespół doświadczonych ekspertów oferujący szeroki zakres profesjonalnej pomocy dla frankowiczów z całej Polski.

  • Kredyty frankowe bez tajemnic - parametr ryzyka kursowego

  • Pomoc dla frankowiczów - zakres doradztwa

  • Podważenie umowy kredytowej frankowiczów 

Kredyty frankowe bez tajemnic - parametr ryzyka kursowego

Kredyty indeksowane, głównie za sprawą efektywnych kampanii banków komercyjnych, zdawały się propozycją nie do odrzucenia, gwarancją bezpiecznego uzyskania kapitału. Podpisując umowę kredytową w CHF większość klientów nie miała świadomości, jak radykalnie negatywny wpływ na spłatę kredytów tego rodzaju wykazuje niestabilność kursu danej waluty. Kurs CHF uległ gwałtownej destabilizacji na przestrzeni ostatniej dekady, co wpędziło frankowiczów w ogromne koszty, uniemożliwiając racjonalne planowanie spłaty. W 2019 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie polskich frankowiczów, który uznać możemy za furtkę pozwalającą na podważenie ważności umów dotyczących kredytów frankowych.

Pomoc dla frankowiczów - zakres doradztwa

Potrzebujesz pomocy prawnej specjalistów, którzy w uczciwy sposób wskażą Ci ścieżki wyjścia z kredytowego kryzysu? Kancelaria prawna Rachelski & Wspólnicy, bazując na ogromnym doświadczeniu w prowadzeniu spraw przeciwko bankom zatajającym współczynnik ryzyka kredytu CHF, proponuje szeroki program pomocy dla osób fizycznych, które zaciągnęły kredyt we frankach. Pomożemy sporządzić pozew sądowy dający podstawy do podważenia umowy kredytowej, a także odzyskania części nadpłaconych pieniędzy. Inną drogą dochodzenia swojej racji w sprawach prowadzonych przeciwko nieuczciwym umowom bankowym pozostaje wnoszenie o uznanie umowy za zawartą w złotówkach - popularne "odfrankowienie" kredytu.

Podważenie umowy kredytowej frankowiczów

Unieważnienie umowy staje się obecnie możliwe dzięki pozytywnemu orzecznictwu TSUE, a także korzystnym przesłankom wspólnotowego prawa ochrony konsumentów. Podstawą może okazać się wskazanie na niedozwolone postanowienia umowne ze strony kredytodawcy. W naszej kancelarii do sprawy każdego kredytobiorcy podchodzimy w sposób indywidualny, bazując na własnych doświadczeniach w prowadzeniu spraw o unieważnienie umowy kredytu. To obecnie najskuteczniejsza droga do uwolnienia się od dalszych spłat. Doradzamy w nawet najbardziej skomplikowanych sprawach frankowych, sięgając po wszelkie dostępne prawnie koła ratunkowe.  Realna pomoc dla frankowiczów to priorytet naszej działalności w tym sektorze.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej