Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Patriotyczna wieczornica w Nętnie

  • Napisane przez  SP
Patriotyczna wieczornica w Nętnie

Listopad to miesiąc jesiennej zadumy, głębokiej refleksji i nostalgicznych wspomnień o Polakach, którzy zasłużyli się dla wolności i suwerenności Polski.

Szkoła Podstawowa w Nętnie w dniu 23 listopada 2022 roku przygotowała patriotyczną wieczornicę, integrującą środowisko lokalne: mieszkańców Nętna, Rydzewa, Łabędzia, Żółcina i Przytonia.

Powitaliśmy miłych gości , zespół Sukces, który przygotował wspaniały recital różnorodnych, lubianych piosenek i pieśni: od harcerskich, biesiadnych do tych bardziej podniosłych; legionowych i z czasów II wojny światowej. Wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni odbyło się w miłej atmosferze, w poszanowaniu pięknej i wzniosłej polskiej tradycji.

Kierujemy szczególne podziękowania dla rodziców naszych uczniów, którzy upiekli smaczne ciasta i dzięki temu można było zorganizować kawiarenkę w naszej Szkole. Dochód ze sprzedaży w ramach kiermaszu zostanie w całości przeznaczony dla rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nętnie zaprezentowali również program artystyczny przygotowany na 11 Listopada.

Na zakończenie można przytoczyć wzruszające słowa członka zespołu Sukces pana Antoniego Wujtowicza, który wypowiedział się z nostalgią i miłością o swojej małej ojczyźnie, arkadii dzieciństwa: „Zawsze chciałem tutaj (do Nętna) powrócić i zaśpiewać przed kresem swojego życia ze swoim zespołem patriotyczne pieśni.”

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej