Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Placówka z powiatu drawskiego nagrodzona Złotą Magnolią.

  • Napisane przez  DSI, ZUW, WUP
Fot. WUP Fot. WUP

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie już po raz ósmy nagrodził organizacje pozarządowe, edukatorów, instytucje i samorządy zaangażowane w realizację projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyróżnionych zostało 10 laureatów tegorocznych „Zachodniopomorskich Magnolii EFS”. Wśród nich placówka z powiatu drawskiego.

Konkurs ma na celu uhonorowanie dotychczasowych wysiłków podmiotów, instytucji i osób zaangażowanych w realizację projektów społecznych współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Z tych funduszy korzystają małe i średnie przedsiębiorstwa, umożliwiając pracownikom podnoszenie kwalifikacji, wspierane są też osoby z niepełnosprawnością. Dzięki dotacjom z tego obszaru  tworzone są nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach, a szkoły zyskują   nowoczesny sprzęt.  EFS pomaga też przechodzić młodym ludziom z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia oraz rozwijać szkolnictwo zawodowe.
 
Wspierane jest też zdrowie mieszkańców. W ramach projektów badań przesiewowych wykonano już m.in. 34 000 badań mammograficznych. W ramach tych środków zakupiono też nowy sprzęt do badań, w tym dwa mammobusy, które docierają do najdalszych zakątków Pomorza Zachodniego.
 
Finałowa gala podsumowująca konkurs odbyła się w poniedziałek, 21 listopada 2022 r. w sali Opery na Zamku w Szczecinie. Zarząd Województwa na uroczystości reprezentowała Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska. Gościem specjalnym uroczystości była Senator Rzeczypospolitej Magdalena Kochan.
 

W kategorii „Równość szans” tytuł laureata otrzymał Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, który został wyróżniony za realizację projektu „ABC Przedszkolaka” o wartości 2 045 697,69 zł.

Podczas uroczystej gali na Zamku w Szczecinie została wręczona pamiątkowa statuetka i symboliczna „Magnolia”. Powiat Drawski był reprezentowany przez Stanisława Cybulę Starostę Drawskiego, Krystiana Ignacak dyrektora ZPE-T w Bobrowie oraz Małgorzatę Szeról specjalistę ds. kadr. 

– Inwestujemy w ludzi, w naszych mieszkańców. Dzięki państwa aktywności możemy wspierać te wszystkie działania. Postawiliście wysoko poprzeczkę. Dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego możemy kształcić młodych ludzi, ale też inwestujemy w osoby niepełnosprawne, powstają nowe Zakłady Aktywności Zawodowe, miejsca w żłobkach i przedszkolach  – wyliczała Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.
 
Do udziału w tegorocznej edycji nadesłano 68 zgłoszeń, z których wytypowano 30 nominacji. I właśnie z tej grupy wytypowano 10 tegorocznych laureatów.
 
– Podczas dzisiejszej gali chcemy uhonorować Państwa działania. To nie zawsze są projekty, które mają zewnętrzny, imponujący wymiar, nie idzie za nimi wielka infrastruktura, ale za to mają niezwykle ważne przeznaczenie. Pomagają drugiemu człowiekowi. Serdecznie dziękuję Państwu za trud i wysiłek wkładany w realizację tych działań – mówił dyrektor WUP w Szczecinie Andrzej Przewoda.
 
Oto tegoroczni zdobywcy „Magnolii” : Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Partnerami sieci SZOWES, Karol Lament, Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT Sp. z o.o., Kinga Karbowska, Akademia Wspierania Inicjatyw Społecznych AWIS, Piekarnia Kaliszczak S.C., Gmina Karlino, NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej W. Fabian Sp. J. oraz Centrum Integracji Społecznej w Rzyszczewie.
 
Zwycięzców konkursu „Zachodniopomorskie Magnolie EFS 2022" wyłoniła komisja, którą tworzą: przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, organizacji i instytucji działających w obszarze wsparcia EFS, przedstawiciele nauki.
 
  • Równość Szans: Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie
Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, który prowadzi przedszkola publiczne w Drawsku Pomorskim i Czaplinku obejmujące wsparciem dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, przyczynia się do wyrównania szans dzieci, które bez odpowiedniego wsparcia nie są w stanie normalnie funkcjonować. Wsparcie  wykorzystywane w ramach projektu kierowane jest na zajęcia i edukację dzieci niepełnosprawnych, dzięki któremu dzieci te mają szansę żyć normalnie i godnie.
 
Projekt realizowany przez placówkę, to szereg działań: od zakupu specjalistycznego sprzętu do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami, poprzez dodatkowe zajęcia dla dziecim.in. z integracji sensorycznej, logopedii, logorytmice, treningu umiejętności społecznych, zajęciach tyflopedagogicznych, zajęciach o charakterze terapeutycznym, zajęciach korekcyjno - kompensacyjnych, terapii behawioralnej czy gimnastyki korekcyjnej, kursy podnoszące kwalifikacje kadry pedagogicznej i terapeutycznej, na nowym placu zbaw kończąc.
 
Szczególne podziękowania należą się Beacie Kuprowskiej- wicedyrektorowi ZPE-T w Bobrowie, Katarzynie Pękalskiej, Pauli Jagiele oraz Anecie Walczak, bez których powyższy sukces byłby niemożliwy.
 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej