4 tys. zawodników w Biegu Niepodległości w Poznaniu. Na podium nastolatka z naszego powiatu

• Napisane przez  DSI

Doskonały wynik na początku kariery biegowej zrobiła Martyna Maras, mieszkanka gminy Kalisz Pomorski i Białego Zdroju. 11 listopada pobiegła w Bieg Niepodległości w Poznaniu na 10 km i wywalczyła doskonały wynik i podium w swojej kategorii wiekowej.

11 listopada odbył się Bieg Niepodległości w Poznaniu. Wielu zawodników uzyskało świetne czasy na nowej trasie biegu. A wzięło udział prawie 4 tys. zawodników. Przed startem odśpiewano hymn,

Kamil Szymaniak z Torunia w czasie 30:52 i Izabela Paszkiewicz z Terespola z rezultatem 32:43 zostali zwycięzcami 7. Biegu Niepodległości PolandRun w Poznaniu. Przed startem na ulicy Grunwaldzkiej prawie 4 tys. biegaczy odśpiewało hymn narodowy. Bieg ukończyło 3780 zawodników.

Wśród zwycięzców była Martyna Maras ukończyła dystans w czasie 39:30 zajmując tym samym pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej - K16. Co warto dodać na metę przybiegła jako 16 kobieta.

Przypomnijmy, że Martyna nie tak dawno doskonale sobie poradziła w bieganiu w swojej miejscowości i  trenując bieganie od półtora roku pokonała tam 5. km trasę w 19:49.

W biegu w Poznaniu nie była sama. Towarzyszyli jej inni biegacze z Klubu Olimpijczyka im. Ireny Szewińskiej w Kaliszu Pomorskim.