Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ile może potrwać naprawa zniszczonej w powodzi drogi? Są pierwsze terminy naprawy

  • Napisane przez  DSI
Zniszczona droga. Fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich Zniszczona droga. Fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich

W ostatnią niedzielę, 6 listopada w okolicy Łobza doszło do spiętrzenia wody na stawach. Przyczyną mogła być działalności bobrów. Wskutek tego doszło do zalewania drogi wojewódzkiej nr 151 i w konsekwencji do jej zniszczenia.

W niedzielę mieszkańcy osiedla Świetoborzec w Łobzie znajdującego się na wylocie z Łobza w Kierunku Węgorzyna przy drodze wojewódzkiej 151 zaczęli zgłaszać podnoszenie się wód, a sytuacja zrobiła się niebezpieczna, kiedy zaczęło dochodzić do zalań posesji.

Ile może potrwać naprawa zniszczonej w powodzi drogi ? Są pierwsze terminy maprawy
Zniszczona droga. Fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich

W tym samym czasie zauważono przelewającą się wodę przez drogę 151, a dotychczas mały strumyk, który przechodził przepustem przez drogę wojewódzką okazał się bardzo rwąca i dużą rzeką.

Silny napór wody, która spiętrzyła się na nasypie drogi wojewódzkiej nr 151, doprowadził do jego przerwania na wysokości Świętoborca - południowej dzielnicy Łobza.  Kilkugodzinna akcja obrony drogi wojewódzkiej zakończyła się niepowodzeniem i zarwaniem się drogi. W miejscu zdarzenia powstała ośmiometrowej szerokości i głębokości wyrwa. Okazało się, że woda spłynęła strumieniem z pobliskiego stawu, gdzie przerwana została grobla.

Zniszczona droga to ważny szlak komunikacyjny.

Jak poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w ciągu najbliższych dwóch dni w Łobzie i Węgorzynie pojawią się znaki o objeździe zarwanej przez wodę, drogi wojewódzkiej nr 151.

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w trybie pilnym zamówił dziś odpowiednie oznakowanie.

Dobre wieści – jest projekt

Dzięki temu, że DW nr 151 na tym odcinku była przewidziana do przebudowy, ZZDW dysponuje już projektem, w którym ujęta jest przebudowa zniszczonego przepustu.  Nowy obiekt o przekroju 140 cm zastąpi zniszczony przepust o niższych parametrach. 

Wykorzystanie fragmentu projektu skróci czas przywrócenia drogi do użytkowania.

Ile może potrwać naprawa zniszczonej w powodzi drogi ? Są pierwsze terminy maprawy
Zniszczona droga. Fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich

Jak informują drogowcy na razie trzeba ocenić koszty tego zadania i wyłonić w szybkim tempie wykonawcę. Użytkownicy drogi muszą się jednak liczyć, że prace budowlane mogą potrwać nawet 5 miesięcy.

Na razie objazdy wyznaczone przez policję przebiegają drogami wojewódzkimi 147 przez Strzmiele i 148 przez Drawsko Pomorskie i dalej drogą krajową nr 20.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej