Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Stadion w Złocieńcu będzie nosił imię Andrzeja Korola

  • Napisane przez  DSI
Fot. DSI, PZLA Fot. DSI, PZLA

Już niebawem wejdzie w życie podjęta w czwartek, 29 września uchwała Rady Miejskiej w Złocieńcu. Dotyczy ona nadania nazwy Stadionowi Miejskiemu w Złocieńcu.

Po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego będzie on nosił nazwę „Stadion Miejski im. Andrzeja Korola w Złocieńcu”

Radni nadając nową nazwę największemu obiektowi sportowemu zlokalizowanemu przy ul. Połczyńskiej zagłosowali jednogłośnie za uhonorowaniem nauczyciela i działacza sportowego.

Przypomnijmy, że Andrzej Korol zmarł 31.08.2022r. Urodził się w Ostrowie Lubelskim, a do Złocieńca przyjechał w 1968 roku. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego przez 30 lat oraz sprawował funkcję wicedyrektora.

Od 1979 roku prowadził MKS Junior, którego był współzałożycielem i Prezesem. Andrzej był wieloletnim członkiem Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie, Okręgowego Szkolnego Związku Sportowego w Koszalinie oraz Zachodniopomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W latach 1997-2010 był przez 4 kadencje Radnym Rady Miejskiej w Złocieńcu. Został odznaczony Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego oraz innymi tytułami. Nadano mu również tytuł Zasłużonego dla Miasta i Gminy Złocieniec.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej