Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wyprawa do tajnej bazy atomowej wojsk radzieckich

  • Napisane przez  DSI
Fot. PTTK Fot. PTTK

Muzeum Zimnej Wojny to obiekt, w oddalonej około 50 km od Kołobrzegu miejscowości Podborsko. Udostępniony zwiedzającym we wrześniu 2016 r. schron nr 17 stanowił cześć tajnej bazy atomowej wojsk radzieckich. To właśnie tam udali się turyści w ramach rajdu organizowanego przez PTTK Drawsko.

14 sierpnia drawski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego zorganizował wyprawę do Podborska. Tam zlokalizowane jest Muzeum Ziemnej Wojny. Wyprawa rozpoczęła się przy czołgach, skąd turyści wyruszyli autokarem i dotarli do miejscowości Moczyłki. Stamtąd była już piesza wyprawa do Podborska, a później po zwiedzeniu muzeum do miejscowości Przegonia. Do przejścia było 16 km.

W wnętrzu muzeum turyści mogli obejrzeć można komplet instalacji zapewniających możliwości bezpiecznej służby załodze, pomieszczenia magazynowe, halę przeładunkową z nadal sprawnymi urządzeniami służącymi do przemieszczania wózków z głowicami.

W rajdzie wzięło udział około 40 osób, a wyprawa została zorganizowana z okazji Święta Wojska Polskiego.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej