Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pożar na składowisku odpadów. Pomógł niezwykły pojazd drawskiego nadleśnictwa. Zdjęcia i nagranie

  • Napisane przez  DSI
Pożar na składowisku odpadów. Pomógł niezwykły pojazd drawskiego nadleśnictwa. Zdjęcia i nagranie

Wcześnie rano służby ratownicze musiały się uporać z pożarem na składowisku odpadów w Mielenku Drawsku.

O godzinie 5 rano, 11 sierpnia doszło do samozapłonu odpadów na składowisku w Mielenku Drawskim nieopodal Drawska Pomorskiego. Dym był już widoczny z około kilometra. W tym czasie przejeżdżał nieopodal pojazdem służbowym Krzysztof Kuczer z Nadleśnictwa Drawsko.

Pojazd marki Toyota Hiluks, którym poruszał się pracownik Lasów Państwowych jest przystosowany do działania w terenie w trakcie działań ratowniczych i posiada na swoim wyposażeniu 300 litrowy zasobnik wody wraz z motopompą.

Krzysztof Kuczer po uzyskaniu informacji od pracownika składowiska o wezwaniu służb ratowniczych odpadów przystąpił do gaszenia pożaru. Dzięki temu pożar został stłumiony. Zasób wody był jednak za mały do ugaszenia rozległego pożaru śmieci.

Nagranie

Chwilę później na miejsce przyjechał ciężki wóz Państwowej Straży Pożarnej z Drawska Pomorskiego. Strażacy przy pomocy środka pianotwórczego całkowicie ugasili odpady.

Przyczyna pożaru na chwilę obecną nie jest znana, ale mogły to być np. pozostawione akumulatory lub baterie w odpadach.

Zdjęcia

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej