Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Środowisko ratowników i mundurowych chce pożegnać Jacka – ratownika, który zmarł wczoraj. Zawyją syreny

  • Napisane przez  DSI
Środowisko ratowników i mundurowych chce pożegnać Jacka – ratownika, który zmarł wczoraj. Zawyją syreny

Wczoraj zmarł ratownik medyczny Jacek Staszewski, mieszkaniec Drawska Pomorskiego. Walczył z szybko postępującą chorobą. Zmarł w wieku 48 lat. Ratownikiem był przez 19 lat.

Ratownik był znany i lubiany zarówno w środowisku jak i śród mieszkańców, którym niósł pomoc. Wczoraj podjęta została decyzja, że strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Drawskiego i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oddadzą hołd zmarłemu.

W dniu pogrzebu, który został zaplanowany na czwartek 7 lipca o godzinie 16.00 w jednostkach straży oraz pojazdach ratunkowych zawyją syreny.

Koledze oddadzą ratownicy medyczni, którzy będą towarzyszyć w ostatniej drodze ratownikowi.

Z ogromnym bólem przyjęliśmy dziś nad ranem wiadomość o śmierci naszego Przyjaciela, ratownika medycznego Jacka Staszewskiego, który walczył z niedawno zdiagnozowaną chorobą. Pracy w ratownictwie medycznym poświęcił 19 lat swojego życia – napisali ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Jacek na stałe dyżurował w filii w Drawsku Pomorskim, ale pracował również w Choszcznie i Łobzie.

Zapamiętamy go jako życzliwego, uśmiechniętego Kolegę, dla którego ratownictwo było prawdziwą pasją. Był świetnym medykiem, wrażliwym na cierpienie innych. Kochał wędrówki po górach i narciarstwo, które pozwalały mu odetchnąć. Był człowiekiem niezwykłym, a jego niezwykłość przejawiała się każdego dnia nawet w drobnych gestach. Jacku będzie nam Ciebie brakowało…. Wciąż nie możemy uwierzyć, że nie spotkamy się już na żadnym dyżurze – pisali ratownicy

Msza Żałobna zostanie odprawiona w dniu 07.07.2022r. o godz. 1500 w Kościele pw. św. Pawła w Drawsku Pom. Wystawienie urny z prochami zmarłego w dniu pogrzebu o godz. 1430 w Kościele pw. św. Pawła - Drawsko Pom. Po Mszy ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu w Drawsku Pom. Pożegnanie ze zmarłym i odmówienie Modlitwy Różańcowej w dniu 06.07.2022r. o godz. 1900 w Kaplicy Cmentarnej - Drawsko Pom. – możemy przeczytać w nekrologu zamieszczonym w dziale

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej