Drawski PUP jednym z najlepszych

  • Napisane przez  Magdalena Piekarzewicz
  • Galeria
Fot. PUP Drawsko Fot. PUP Drawsko

W dniu 28. stycznia odbyło się spotkanie w Warszawie z okazji dnia Pracownika Publicznych Służb zatrudnienia. Na spotkaniu tym Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Wiceminister Sekretarz Stanu Jacek Męcina wręczyli nagrody dla powiatowych  i wojewódzkich urzędów pracy. Nagrody otrzymały urzędy, które najlepiej zrealizowały założenia nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. 

Najlepszym również okazał się Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim, który wśród 35 laureatów równorzędnie został wyróżniony Certyfikatem za szczególne zaangażowanie i najlepsze wyniki wdrożenia rozwiązań reformy rynku pracy oraz Certyfikatem dla Dyrektora PUP. Wyróżnienie zostało wręczone przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Wiceministra Jacka Męcinę na ręce Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim Pana Henryka Andrałojć.

W konkursie udział wzięło 76 powiatowych i 12 wojewódzkich urzędów pracy. Wszyscy otrzymali dyplomy z podziękowaniem za uczestnictwo w konkursie. Spośród nich wyłoniono 30 powiatowych i 5 wojewódzkich urzędów pracy, które wykazały się największym zaangażowaniem i odnotowały największy sukces przy wdrożeniu reformy. Urzędy te otrzymały certyfikaty za swoje osiągnięcia. 

Z województwa zachodniopomorskiego wyróżnienie otrzymały dwa powiatowe urzędu pracy tj. PUP Drawsko Pomorskie i PUP Szczecin oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. 

Urzędy, które zgłaszały się do konkursu oceniano pod kątem uzyskanych efektów, stopnia wykorzystania nowych instrumentów wprowadzonych nowelizacją. Brano również pod uwagę strukturę zatrudnienia w urzędzie pod względem ilości doradców klienta, którzy mają za zadanie poprawić obsługę osoby bezrobotnej w urzędzie.  

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto