Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Szczęśliwie uratowano dzieci i dorosłych z przewróconej łodzi na jeziorze. To dzięki druhom z Czaplinka

  • Napisane przez  DSI
Strażacyz Drawska wyruszają na pomoc. Poglądowe Strażacyz Drawska wyruszają na pomoc. Poglądowe

Silne wiatry i komórka burzowa spowodowały wiele szkód w powiecie drawskim. Mimo, że to w gminie Drawsko Pomorskie było najgorzej to najbardziej dramatyczne chwile miały miejsce na jeziorze Drawsko. Doszło tam do przewrócenia łodzi.

Wysłani ratownicy z OSP Czaplinek aby móc zwodować łódź ratowniczą i skuter  musieli usunąć powalone drzewa. Kiedy im się to udało wyruszyli na poszukiwania przewróconej łodzi.

W tym czasie na miejsce poszukiwań wyruszył zastępca Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim Kiedy już nie mógł jechać samochodem wyruszył na pieszo. Tak się szczęśliwie stało, że odszukał dwóch chłopców w wieku ok. 13 lat dopływających do brzegu pod nadzorem osoby postronnej wyposażonej w deskę surfingową.

Jak się dowiedzieliśmy po udzieleniu pomocy w wydobyciu dzieci  ustalono, że w pobliżu przewróconej łodzi znajduje się 4 dzieci i 1 osoba dorosła.

Osoba w deskę surfingową i zabezpieczona liną podjęła próbę dopłynięcia do zagrożonych osób. Wysoka fala zrzuciła ją jednak z deski w związku z czym przystąpiono do natychmiastowej ewakuacji w kierunku pomostu.  

W tracie podejmowania mężczyzny na pomost do wywróconej łodzi dopłynęło skuterem 2 ratowników z OSP Czaplinek, którzy pomimo bardzo niekorzystnych warunków podjęli na pokład chłopca w wieku ok. 13 lat. Następnie udali się po kolejną osobę zagrożoną i dostarczyli na pomost 2 dziecko i wrócili do zagrożonych osób.

W tym czasie w rejon poszukiwań dopłynęła łódź ratownicza OSP Czaplinek, która podjęła opiekuna i przetransportowała na pomost.

Wszystkie ewakuowane z wody osoby przekazane zostały pod opiekę personelu medycznego.

Na miejsce zdarzenia dotarł zespół ratowników WOPR, którzy we współpracy ze strażakami OSP Czaplinek podjęli próbę holowania zatopionej łodzi do pomostu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej