Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Absolutorium i wotum zaufania dla Burmistrzów. Nie każdy otrzymał.

  • Napisane przez  DSI
Fot. UM Drawsko Fot. UM Drawsko

W czwartek, 30 czerwca w Drawsku Pomorskim, Kaliszu Pomorskim i Złocieńcu odbyły się sesje absolutoryjne. Wyniki są całkowicie odmienne. 

Burmistrz Draska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński oraz Krzysztof Zacharzewski uzyskali wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2021. Inaczej jest w przypadku Burmistrza Kalisza Pomorskiego Janusza Garbacza

Radni Rady po zapoznaniu się z raportami o stanie gminy, opinią organu nadzorującego Regionalnej Izby Obrachunkowej i sprawozdaniami burmistrzów i skarbników gminy oraz opinią Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim musieli podjąć decyzję o udzieleniu absolutorium. W Drawsku Pomorskim i Złocieńcu postanowili udzielić wotum zaufania. Inaczej było w Kaliszu Pomorskim, gdzie radni postanowili o nie udzieleniu wotum Burmistrzowi Januszowi Garbaczowi. To już kolejny rok z rzędu, gdzie Burmistrz Janusz Garbacz nie otrzymał uznania. W tym roku przeciw udzieleniu wotum było 7 radnych, za 5 osób a wstrzymały się 2 osoby.

Wcześniej takiego wotum nie otrzymał również Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz.

Sesja związana z udzieleniem wotum zaufania i absolutorium uważana jest za najważniejszą w roku. Udzielenie absolutorium oznacza akceptację wykonania budżetu za rok poprzedni i stwierdzenie prawidłowości działania finansowego.

Burmistrz Krzysztof Czerwiński z votum zaufania Rady Miejskiej

Burmistrz Krzysztof Czerwiński z votum zaufania Rady Miejskiej
 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej