Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Budowa lądowiska, niedziałający tomograf, praca w SOR i jak się dodzwonić do szpitala. O te sprawy pytamy American Heart of Poland

  • Napisane przez  DSI
Szpital w Drawsku Pomorskim. Fot. Adam Cygan Szpital w Drawsku Pomorskim. Fot. Adam Cygan

Pacjenci zainteresowani są pracą Szpitala w Drawsku Pomorskim. Po zmianie właściciela pojawiają się pytania o jego funkcjonowanie. Wiele z nich trafia do nas. Przekazaliśmy je do biura spółki. Przeczytajcie co odpowiedziała w tej sprawie Beata Staniaszczyk z zespołu ds. komunikacji PR.

Budowa lądowiska

Jak aktualnie wygląda proces budowy lądowiska i na jakim etapie jest ta sprawa. To pierwsza ze spraw, o którą zapytaliśmy.

Beata Staniaszczyk  Jedna z ważniejszych inwestycji związanych z lądowiskiem szpitalnym weszła w etap realizacji. W chwili obecnej trwają bardzo istotne prace projektowe, które związane są ze zmianą wielkości lądowiska. W zakresie robót budowlanych Generalny Wykonawca będzie przystępował na dniach do przebudowy infrastruktury podziemnej. W związku z tym, oprócz odpowiedniego wytyczenia, ogrodzenia i zabezpieczenia, teren wymagał właściwego przygotowania prac pod kątem inwestycji i dokładnej analizy dotyczącej przebudowy istniejącej zidentyfikowanej faktury podziemnej pod płytą lądowiska. Brak tego skutkowałby powstaniem lądowiska, które nie byłoby przystosowane do korzystania ze śmigłowców wojskowych. Natomiast dzięki tym pracom i działaniom, lądowisko będzie zajmowało tę samą powierzchnię, ale za to będzie odpowiednie także dla większych i cięższych śmigłowców. Za przebudową lądowiska przemawia również to, że jest to szpital, do którego transportowani są również żołnierze ranni podczas manewrów i ćwiczeń na poligonie wojskowym. Zastosowane rozwiązania pozwalają uzyskać wysoką efektywność i realizację założenia, jakim jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.

Niedziałający tomograf

Mieszkańcy zgłaszają temat niesprawnego lub niedziałającego tomografu. Wg nich nie działa on od 3-mcy.

Beata Staniaszczyk: Po pierwsze chcielibyśmy odnieść się do pytania – nie jest prawdą, że tomograf nie działa od 3 miesięcy. Problemy z jego funkcjonowaniem zostały zgłoszone w połowie kwietnia. Grupa American Heart of Poland podjęła szereg działań mających na celu zapewnienie pacjentom dostępu i możliwości korzystania z kompleksowych badań, w tym tomografii komputerowej. Sprzęt, którym dysponował szpital, został poddany ocenie serwisu w celu sprawdzenia i weryfikacji jego stanu technicznego. Na czas serwisowania urządzenia szpital przez cały czas zachowywał ciągłość w wykonywaniu badań tomografii komputerowej. Natomiast po zweryfikowaniu urządzenia, Zarząd podjął decyzję o zakupie nowoczesnego sprzętu tak, żeby zapewnić mieszkańcom Drawska i regionu profesjonalną diagnostykę obrazową. Nowy sprzęt zastąpi mocno wyeksploatowany tomograf szpitalny. Będzie to urządzenie o wiele bardziej zaawansowane technologicznie i umożliwi znacznie dokładniejsze badania. Dzięki temu będzie można łatwiej zdiagnozować pacjenta. Do tego czasu pacjenci będą korzystać z mobilnego tomografu komputerowego, który został już zamontowany na terenie szpitala. Zarząd prowadzi obecnie rozmowy z NFZ celem zapewnienia kontraktowania badań obrazowych (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny) zarówno dla pacjentów hospitalizowanych, jak i diagnozowanych w naszym szpitalu, tak aby zapewnić bezpłatny dostęp do nowoczesnej diagnostyki obrazowej wszystkim pacjentom. Zastępcze urządzenie nie zostało jeszcze odebrane przez sanepid.

Praca SOR

Budowa lądowiska, niedziałający tomograf, praca w SOR i jak się dodzwonić do szpitala. O te sprawy pytamy American Heart of Poland

Internauci z zainteresowaniem patrzą na działanie SOR. Czy będzie on działał od 1 lipca i jak wygląda sprawa pokrycia kadrowego, w kontekście planowanych odejść pracowników.

Beata Staniaszczyk: SOR cały czas działa bez zakłóceń. Pacjenci nie mają powodów do obaw i niepokoju, ponieważ obecny stan kadrowy w żaden sposób nie zagraża ich zdrowiu, czy ograniczeniu dostępności do świadczeń. Cały czas dbamy o to, żeby była pełna obsada, ponieważ to wyodrębniona komórka organizacyjna szpitala, w której przez całą dobę, bez skierowania, udzielana jest pomoc medyczna osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Ponadto nasza Spółka na bieżąco monitoruje wszystkie zmiany legislacyjne w zakresie nowelizacji Ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych Pracowników podmiotów leczniczych. Oczekujemy na ostateczne mechanizmy refundacyjne i zasady, które będą przyjęte do stosowania zarówno przez Rząd jak i przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jesteśmy gotowi do ich wdrożenia. Ponadto jesteśmy po rozmowie z liderem zespołu Ratowników SOR, doszliśmy do porozumienia we wszystkich obszarach. Reasumując, SOR po 1 lipca nadal działał sprawnie. Cały czas poszukujemy również nowych pracowników do szpitala, ponieważ myślimy perspektywicznie.

Kapsuła czasu

Mniej ważna sprawa, ale dotarła do nas informacja o tym, że kapsuła czasu zakopana podczas uroczystości zaginęła, lub została skradziona. Czy to prawda ?

Beata Staniaszczyk:  Szanowni Państwo, na wstępie zaznaczam, że nastąpiło przekazanie, ale kapsuły z listem intencyjnym, a nie kapsuły czasu. Tak jak zaznaczaliśmy w informacji prasowej oraz podczas uroczystości – było to symboliczne wkopanie kapsuły. Z racji tego, że place budowlane na obszarze lądowiska są prowadzone, dla bezpieczeństwa kapsuła znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu i jest pod nadzorem jednego z naszych pracowników.

Jak się dodzwonić

Szpital w Drawsku Pomorskim czeka transformacja. Wnioski po spotkaniu z władzami przejętego szpitala

Po zmianach właścicielskich ze strony Szpitali Polskich zniknęły numery kontaktowe Czy udało się utworzyć już miejsce w sieci z podanymi numerami kontaktowymi poradni itp. ?

Beata Staniaszczyk:  Na czas budowy strony internetowej, numery kontaktowe do placówki zostały zamieszczone na Facebooku Szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim. Jest to również oficjalne miejsce w sieci. Informacje zostały tak wyeksponowane, że nie potrzeba posiadać konta-logować się, żeby mieć do nich wgląd. Z myślą o społeczności przygotowaliśmy przejrzysty dostęp do najważniejszych numerów kontaktowych, wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową hasło: Szpital w Drawsku Pomorskim, informacje kontaktowe wyświetlają się bez konieczności klikania w link z odnośnikiem do strony na FB. Ponadto komunikaty, aktualności, które zamieszczane są na profilu placówki, widoczne są dla każdego, bez logowania. Jesteśmy na etapie kończenia budowy strony internetowej Szpitala w Drawsku Pomorskim. Szanowni Państwo, dążymy do tego, żeby strona była transparentna, kompatybilna z urządzaniami mobilnymi z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Dlatego nasz projekt rozpoczęliśmy od audytu i analizy potrzeb, poprzez stworzenie koncepcji projektu, atrakcyjnego layoutu, architektury treści i standardów użyteczności i optymalizacji SEO. Strona internetowa Szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim będzie dostępna w pierwszej połowie lipca br. 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej