Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Na chwilę wracamy do szkoły. Ostatni dzień w kaliskim Zespole Szkół

  • Napisane przez  ZS
Na chwilę wracamy do szkoły. Ostatni dzień w kaliskim Zespole Szkół

Piątek, 25 czerwca był dniem od dawna oczekiwanym przez uczniów. W szkolnym ogrodzie Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022.  Kończący się rok szkolny był spokojniejszy od poprzednich, bo tylko z jedną przerwą na naukę zdalną.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.: pan Stanisław Cybula - Starosta Drawski, pani Halina Samek - radna Rady Powiatu Drawskiego, pan Janusz Garbacz - Burmistrz Kalisza Pomorskiego, pan Stanisław Samek - Wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego, pan Paweł Kulbacki - Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, radni Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą - Wojska Polskiego, Policji, Żandarmerii Wojskowej, Wojskowego Centrum Rekrutacji, Straży Miejskiej z Kalisza Pomorskiego, Nadleśnictw w Kaliszu Pomorskim i w Drawsku Pomorskim, wyższych uczelni - Akademii Morskiej w Szczecnie i PWSZ w Wałczu oraz osoby wyróżnione honorowym tytułem „Przyjaciel Liceum w Kaliszu Pomorskim”, a także żołnierze amerykańscy. W uroczystości wzięła też udział liczna grupa rodziców.

Po wprowadzeniu sztandaru i pocztu flagowego oraz odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał pan dyrektor Maciej Rydzewski, który pogratulował uczniom sukcesów w nauce, konkursach oraz wielu działaniach prowadzonych przez szkołę. Podziękował nauczycielom oraz wychowawcom internatu za zaangażowanie i dzielenie się pasją z młodzieżą oraz pracownikom administracji i obsługi za wyjątkowy wkład we wzorowe funkcjonowanie szkoły. Podziękował również rodzicom uczniów za współpracę oraz za pomoc i wkład w rozwój szkoły zaproszonym gościom. Następnie głos zabrali panowie Starosta Drawski, Burmistrz i Wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego oraz radna, pani Halina Samek, którzy podkreślali wysoki poziom nauczania w ZS w Kaliszu Pomorskim, rolę szkoły w środowisku lokalnym, życzyli też wszystkim udanych wakacji. Miłym gestem ze strony uczniów były róże wręczone gościom jako podziękowanie za wszystko, co dobrego robią dla jak najlepszego funkcjonowania szkoły.

Jednak najważniejszym punktem apelu było wręczenie nagród,  dyplomów i świadectw z wyróżnieniem uczniom, którzy wykazali się bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz licznymi  osiągnięciami w konkursach i zwodach sportowych oraz uczniom, którzy realizują się w szkolnych kołach zainteresowań. Wręczone zostały także zaświadczenia uczęszczania na zajęcia z języka angielskiego dla klas wojskowych - „How to be a soldier”.

Tradycją szkoły jest wręczenie statuetek i dyplomów osobom wyróżnionym tytułem honorowym „Przyjaciel Liceum w Kaliszu Pomorskim”. W tym roku kapituła postanowiła uhonorować państwo Annę i Pawła Bilskich, pana Seweryna Szymczaka, Komendanta CSB Drawsko, podpułkownika Andrzeja Niegmańskiego, państwo Anetę i Gerarda Chwiłkowskich oraz pana Grzegorza Maciejasza. Są to wyjątkowe osoby, na które szkoła, a przede wszystkim uczniowie zawsze mogą liczyć.

Na zakończenie uroczystości uczennica klasy 3ap Hanna Bruzi zaśpiewała piosenki, które wprowadziły zebranych w wakacyjny nastrój. Po zakończeniu apelu uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami, aby odebrać świadectwa, a goście na poczęstunek do szkolnego zacisza.

Koordynatorem apelu był opiekun Samorządu Szkolnego, pan Zbigniew Jarząbek. Uroczystość prowadzili przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Połubiak oraz wiceprzewodnicząca Tatiana Smyczyńska. Nagłośnienie zainstalował pan Adam Stąporek, a obsługę fotograficzną zapewnił pan Paweł Łuczko. Ceremoniał wojskowy i poczet sztandarowy przygotował opiekun klas wojskowych, pan Andrzej Kowalewski. O ustawienie uczniów zadbali panowie Sylwester Burdyński i Sebastian Stateczny.  

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej