Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ile kosztuje deratyzacja?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Ile kosztuje deratyzacja?

Gryzonie przenoszą wiele różnych chorób zakaźnych. Tych szkodników często można znaleźć w domach prywatnych, a nawet w mieszkaniach. Rozmnażają się w niewiarygodnym tempie, więc zaraz po wykryciu kilku osobników trzeba podjąć działania w celu ich zwalczania. W tym artykule opowiemy o kosztach deratyzacji.

Jak przebiega deratyzacja?

Deratyzacja — zespół specjalnych metod mających na celu tępienie szkodliwych gryzoni. Pozbywają się szczurów i myszy za pomocą odpowiedniego sprzętu, narzędzi do łapania, trucia i odstraszania gryzoni. W szczególności pułapki z mechanizmem spustowym na przynęty o różnych modyfikacjach plastikowe i metalowe. Pułapki mechaniczne i klejowe służące do łapania gryzoni. Ponadto urządzenia ultradźwiękowe i akustyczne do odstraszania gryzoni.Są dwie główne metody deratyzacji myszy i szczurów:

  1. Chemiczna. Za pomocą substancji trujących. One są dodawane do przynęt pokarmowych. Mogą to być kostki z sera, marchwi lub ziemniaków, płatki różnego rodzaju itp.;
  2. Mechaniczna. Metoda montażu pułapek spustowych, na klej lub zywochwytnych, poideł na trutkę, które zapewniają najlepsze efekty w zamkniętych pomieszczeniach. Bardzo często metoda usunięcia myszy i szczurów za pomocą urządzeń mechanicznych, służy do polepszenia efektu środków chemicznych.

Dodatkowo można stosować specjalne urządzenia, które emitują ultradźwiękowe wibracje odstraszające gryzonie. Takie urządzenia są często wykorzystywane w placówkach gastronomicznych. Warto zauważyć, że takie urządzenia nie są idealne, ponieważ odstraszają gryzonie tylko w pewnych warunkach. Na przykład bariery z płyt gipsowo-kartonowych całkowicie zagłuszają falę wysokiej częstotliwości.

Biorąc pod uwagę fakt, że nie ma jednej idealnej metody deratyzacji, najskuteczniejsze zwalczanie gryzoni odbywa się za pomocą kombinacji metod i zespołu różnych narzędzi. Dla każdego przypadku dostosowane są środki, aby szybko i skutecznie wyeliminować szkodników.

Co wpływa na koszt deratyzacji?

Na koszt deratyzacji najwięcej wpływają następujące czynniki:

  • Liczba metrów kwadratowych powierzchni;
  • Typ obiektu. Istotny wpływ na procedurę deratyzacji ma rodzaj pomieszczenia: mieszkanie, magazyn, sklep czy hala produkcyjna;
  • Rodzaj stosowanych środków;
  • Stopień komplikacji wykonania usługi;
  • Gatunek szkodników. Każdy gatunek gryzoni ma swoje cechy i zachowania;
  • Dojazd od firmy deratyzacyjnej do obiektu wykonania usługi.

Od tych czynników zależy ilość stosowanych środków i rodzaj sprzętu.

Ile kosztuje deratyzacja szczurów w mieszkaniach?

Średni cennik deratyzacji myszy w mieszkaniu waha się od 85 do 120 zł. Specjalne karmniki z trutką już są wliczone w cenie. Za wykonanie deratyzacji szczurów cena wynosi od 130 do 180 zł. Jeśli trzeba pozbyc sie kun, będzie to nas kosztować od 450 do 550 zł. Usługa deratyzacji przeprowadzana w dużych domach i pomieszczeniach lub z większą ilością szkodników obejdzie się znacznie drożej.

O dokładnej cenie deratyzacji dowiemy się, kontaktując z wybraną przez nas firmą deratyzacyjną, ponieważ niektóre czynniki mogą oceniać się indywidualnie. Na przykład przy deratyzacji dużej powierzchni przemysłowej cena może być mniejsza od standardowej, w przeliczeniu na metry kwadratowe.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej