Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ruszył sezon kąpielowy – jak sytuacja wygląda w gminie Drawsko Pomorskie?

  • Napisane przez  UM
Ruszył sezon kąpielowy – jak sytuacja wygląda w gminie Drawsko Pomorskie?

Od piątku, 24 czerwca w gminie Drawsko Pomorskie czynne są dwa kąpieliska w naszej gminie. Do dyspozycji jest kąpielisko nad jez. Okra w Drawsku Pomorskim oraz nad jez. Lubie w Gudowie. Obie plaże zostały przygotowane do sezonu.


Dowieziono nowy piasek, odnowiono miejsca wypoczynku oraz uruchomiono boiska do plażowej piłki siatkowej i plażowej piłki nożnej nad jeziorem Okra. Na kąpieliskach zostały wyznaczone strefy dla umiejących pływać, dla nieumiejących pływać oraz dla małych dzieci. 
Nad jeziorem Okra w Drawsku Pomorskim zostały umieszczone zabawki wodne dla dzieci. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów korzystających z kąpieli czuwają wykwalifikowani ratownicy WOPR, którzy pełnią dyżury codziennie w godz. 10-18. Piaszczysto-trawiaste plaże stwarzają doskonałe warunki do odpoczynku i rekreacji. W miniony weekend wysprzątano dno jeziora Okra przy plaży miejskiej w Drawsku Pomorskim oraz dno jezioro Lubie przy plaży w Gudowie. Są to dwa najpopularniejsze akweny wodne naszej gminy, które każdego roku przyciągają rzesze turystów, dlatego Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim dokłada wszelkich starań by goście bezpiecznie korzystali z uroków jezior. Grzegorz Ziemecki – płetwonurek wynajęty przez drawski ratusz bardzo dokładnie sprawdził dno plaży. Oprócz puszek, butelek szklanych i plastikowych, papierów, wyłowił w tym roku również inne ciekawe przedmioty i w tym miejscu bardzo prosimy Państwa o dbanie o czystość podczas korzystania z kąpielisk.

Przed otwarciem obiektów zlecone zostały badania czystości wody pod kątem przydatności jej do kąpieli. Badania przeprowadzane przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Drawsku Pomorskim potwierdziły, że woda jest czysta zarówno pod względem chemicznym jak i bakteriologicznym. W sezonie będą regularnie wykonywane badania stanu czystości wody.

Gminne wody (kąpieliska) zostały uznane za wody „doskonałej”  jakości przez Europejską Agencję Środowiska (The European Environment Agency – EEA). Ocena stanowi dobrą wskazówkę co do tego, gdzie tego lata pływający mogą znaleźć najwyższej jakości kąpieliska w całej Europie. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy tak wysoko ocenieni.
W ramach przygotowywania infrastruktury turystycznej do sezonu letniego Gmina Drawsko Pomorskie przystąpiła do wykonywania zadań mających na celu należyte przygotowanie miejsc rekreacji turystycznej do wypoczynku. Prace te wykonał Zakład Usług Komunalnych w Drawsku Pomorskim. Tereny rekreacyjne, na których trwały prace to plaża miejska nad jeziorem Okra, plaża w Gudowie oraz teren przy ulicy Staszica w Drawsku Pomorskim. Pracownicy ZUK czyścili i poddawali konserwacji elementy drewniane obiektów rekreacyjnych. Umieszczono także nowe kosze na śmieci. Trwały również prace porządkowe takie jak koszenie, grabienie i porządkowanie terenów.
Mieszkańcom oraz gościom odwiedzającym naszą gminę w planowaniu różnych form wypoczynku i poznawaniu atrakcji przyrodniczych, kulturowych i rekreacyjnych gminy Drawsko Pomorskie pomogą z pewnością odnowione miejsca turystyki. Wszystkich chętnych zapraszamy do bezpiecznego wypoczynku nad wodą i życzymy miłych wrażeń.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej