Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Strażacy szykują się do ważnego spotkania. Będzie o funkcjonowaniu OSP

  • Napisane przez  DSI
Strażacy szykują się do ważnego spotkania. Będzie o funkcjonowaniu OSP

15 lipca odbędzie się spotkanie z udziałem Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Będzie one dotyczyć funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu drawskiego.  Ma to związek z wejściem w życie nowej ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w związku z wejściem w życie nowej ustawy o Ochotniczych Strażach 15 lipca 2022 r. o godzinie 12:00, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pom. odbędzie się spotkanie z udziałem Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, dotyczące tematyki funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu drawskiego.

Warto wiedzieć, że zgodnie z zapisami przedmiotowej ustawy  „Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, przy pomocy wskazanego zastępcy, zapewnia wsparcie ochotniczych straży pożarnych w celu realizacji zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej, a także współdziałanie ze związkami i stowarzyszeniami zrzeszającymi ochotnicze straże pożarne”.

Na spotkanie Prezesów Jednostek  OSP oraz Komendantów Miejsko Gminnych OSP z terenu powiatu drawskiego w imieniu Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP  w Szczecinie nadbryg. Jarosława Tomczyka zaprosił Komendant Powiatowy PSP w Drawsku Pomorskim.

W razie braku możliwości osobistego uczestnictwa komendanta OSP należy oddelegować do udziału w spotkaniu swoich zastępców (V-ce Prezesów) lub Naczelników Jednostek OSP.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej