Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wyruszyli śladami Stasia i Nel

  • Napisane przez  JPP
Wyruszyli śladami Stasia i Nel

W niedzielne przedpołudnie (22 maja) miłośnicy dobrej książki i jazdy na rowerze spotkali się  z bibliotekarzami, aby wspólnie wziąć udział w rajdzie rowerowym i pikniku czytelniczym.

Rajd „Odjazdowy bibliotekarz” to ogólnopolska akcja, która promuje czytelnictwo i biblioteki. W tym roku motywem przewodnim drawskiego rajdu była książka ”W pustyni i w puszczy”  Henryka Sienkiewicza, jako nawiązanie do realizowanego projektu ‘Z książką przez świat”. 

W rajdzie udział wzięli czytelnicy z Ostrowic, Łabędzi, Gudowa, Suliszewa, Zarańska, Żółtego i Drawska Pomorskiego. Bibliotekarze przygotowali  dla nich wiele atrakcji tematycznie powiązanych z treścią książki. Trzyosobowe drużyny, reprezentujące każdą z fili  bibliotecznych, wzięły udział w  grze terenowej „Śladami Stasia i Nel” oraz w turnieju strzeleckim pn. „Strzelam jak Staś Tarkowski”, w którym używano repliki sztucera, jakim posługiwał się bohater książki Sienkiewicza.  Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody książkowe.
Nie zabrakło również motywów etnicznych, które pojawiły się w przygotowanych warsztatach, tj.: afrykańskie rytmy wystukiwane na bum bum rurkach, malowanie twarzy i tatuaże,  zdobienie masek, wyplatanie warkoczyków  czy własnoręczne wykonywanie rytualnych lalek- motanek.  

Na wszystkich czekał słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej