Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Firma ze Złocieńca włącza się w budowę studni głębinowych w Afryce

  • Napisane przez  DSI. Mat. Fundacja
Obraz katja z Pixabay Obraz katja z Pixabay

Aż 40% mieszkańców Afryki Subsaharyjskiej nie ma dostępu do czystej wody pitnej. Najgorsza sytuacja jest w regionie Sahelu, gdzie w odizolowanych od świata obszarach wiejskich nawet 80% ludzi nie ma dostępu do czystej wody pitnej, higieny i godnych warunków sanitarnych.

Jak informuje Fundacja Sięgnij Nieba jednym z krajów Sahelu jest Burkina Faso. Nielicznie występujące tu wody śródlądowe nie nadają się do spożycia z powodu dużego zabrudzenia. Brak czystej wody jest przyczyną wielu chorób takich jak biegunka, cholera, gorączka tyfusowa, czerwonka, dur brzuszny czy polio. Nieleczone prowadzą do powikłań, a niejednokrotnie do śmierci. By zdobyć wodę zdatną do picia ludzie Ci pokonują wiele kilometrów. Zaopatrzenie w wodę to rola kobiet i dzieci, które spędzają kilka godzin dziennie na transporcie wody do swoich domostw. Noszą ją w 20 lub 30l baniakach, w miskach lub wożą w 200-litrowych beczkach.

Koszt budowy studni głębinowej w Afryce wynosi od 11700 zł do 140000 zł, a studni kopanej, tzw. kręgowej 2000 zł – dowiadujemy się od fundacji. Sięgnij NIEBA sfinansowała już 15 studni głębinowych, które zbudowano w regionie Sahelu.

STM Machines dołącza do projektu

Wczoraj uzyskaliśmy informację, że do listy partnerów fundacji Sięgnij NIEBA dołączyła złocieniecka firma STM Sp. z o.o., która jest największym polskim producentem kompletnych linii rozlewniczych.

Z uwagi na to, że idea pomocy bliźnim jest nam bliska, a woda nieodzownie związana jest z naszą branżą, podjęliśmy decyzję o wsparciu Fundacja Sięgnij NIEBA i jej projektu budowy studni głębinowych w Afryce. Wszystkich, którzy chcieliby jak my wesprzeć ten projekt zapraszamy do kontaktu z Fundacja Sięgnij NIEBA i wsparcia tego szczytnego celu jak STM – poinformowała firma ze Złocieńca

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej